banner526

banner533

banner535

Hawking Allah'ın varlığını kabul etti

 Allah'ın varlığını inkar eden, evrenin oluşumunu bilimsel verilere dayandıran Hawking Allah'ın varlığını kabul etti.Yazıları sese dönüştüren bir bilgisayar yardımıyla konuşan ve yıllardır Allah'ın varlığını inkar eden açıklamaları ile ateistler arasında

Bilim / Teknoloji 22.01.2013, 21:48
Hawking Allah'ın varlığını kabul etti

 Allah'ın varlığını inkar eden, evrenin oluşumunu bilimsel verilere dayandıran Hawking Allah'ın varlığını kabul etti.

Yazıları sese dönüştüren bir bilgisayar yardımıyla konuşan ve yıllardır Allah'ın varlığını inkar eden açıklamaları ile ateistler arasında öne çıkan ünlü Fizikçi Stephen Hawking 70. yaşına girdiği şu günlerde herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. Hawking, "evrenin oluşumu bilimsel bir gerçekliğe dayanır ve bu Tanrı'nın olmadığı anlamına gelmez" dedi.

TANRI OLMADIĞI ANLAMINA GELMEZ
Hawking ilk kez Allah'ın varlığını kabul etti. Röpörtaj sırasında sorulan bir soruya Hawking'in çalışma ekibinin de şaşırdığı görüldü. Hawking Tanrı ile ilgili sorulan soruya "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları'nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez..." cevabını verdi.

Hawking'in bu sözlerinin son yıllarda ortaya çıkan Evrim Teorisi'nin yanlış olduğunun kanıtlanması ve Kuran'da 1400 yıl önce bildirilen bilimsel konuların aynen bulunması ile doğrudan ilgisi olduğu değerlendirmesi yapılıyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
isa sayar 8 yıl önce
Bilim bugüne kadar hep Kuran'ı doğrulamıştır. Bulunan en büyük bilimsel gelişmeler Kuran'da 1500 yıl önce yazılmıştır. Buna rağmen insanlar neden alternatif arıyor anlamıyorum. Biraz düşünseler zaten en mantıklı gerçeğin Kuran'da yazıldığını anlayacaklar. ALLAH insana akıl vermiş, bir de kitap göndermiş. Aklı ile Kuran'ı okuyanın zaten gerçeği görmemesi mümkün değil. Evrim teorisinin saçma ve yalan olduğunu islam alemi yüzyıllardır söylüyordu zaten, şimdi bilimadamları da kanıtlamış ve buna inanmış. Sırada bu stephen kardeşimizin müslüman olması var. Elimde adresi olsa ona Kuran-ı Kerim gönderirim. Hem islam alemi zekası ile öne çıkan bir müslüman kazanırü hem de kendisi ahirette mutlu mesut yaşar.
adil türk 8 yıl önce
Allahın varlığı.Çevresine yaşadığı herşeye baksa Allahın varlığını görecek,Doğru göremiyorlar gözleri kör olmuş..

Bunların anladığı tek şey madde ve maddiyat.
alper tunga 8 yıl önce
bizim millet kabul ediyorda ne oluyor sanki yüce ALLAH .c.c yokmuş gibi yaşıyor sonumuz gavurlardan beter olacak bir an önce yolumuzu ALLAH c.c ın yoluna çevirmeliyiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@