Dünya buna kilitlendi!

  Rusya Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov, 21 Aralık'ta kıyametin kopacağıyla ilgili iddiaları yalanladı. Doğada insanlık için birçok tehdit olduğunu ancak bunların global bir sorun oluşturmayacağını ifade eden Puçkov, Rusya'nın dünya üzerindeki doğal

Bilim / Teknoloji 03.12.2012, 16:26
Dünya buna kilitlendi!

 

 
Rusya Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov, 21 Aralık'ta kıyametin kopacağıyla ilgili iddiaları yalanladı. Doğada insanlık için birçok tehdit olduğunu ancak bunların global bir sorun oluşturmayacağını ifade eden Puçkov, Rusya'nın dünya üzerindeki doğal olayları izleyebilmek için tüm materyallere sahip olduğunu söyledi.
Eldeki verilerin, evrensel felaketlerin 10-15 milyon yılda bir olduğunu gösterdiğini belirten Puçkov, "Dünya üzerinde en son böyle doğal felaketleri birkaç yüzyıl önce gerçekleşti. Yakın zamanlarda doğa düzeninde değişimler beklenebilir ama bunlar kesinlikle global bir sorun oluşturmayacaktır." şeklinde konuştu.
Kar yağışı, buzlanma, su baskınları gibi doğal felaketleri Rusya'nın 24 saat izlediğini açıklayan Rusya Acil Durumlar Bakanı, "Muhakkak ki, bunlar ilerde olacak şeyler ve bunlara hazırlanmalıyız." dedi. Rus bakan, halkın doğal olaylarla ilgili öneri, istek veya şikayetlerini 7 gün 24 saat boyunca bakanlığa bildirebileceklerini de sözlerine ekledi.
 
NASA'DAN KIYAMET AÇIKLAMASI
 
Daha önce de Rusya Halk Sağlığı Dairesi Başkanı Gennadi Onişenko, kıyamet senaryolarıyla ilgili iddiaların halkın psikolojik sağlığını olumsuz yönde etkilediğini açıklamıştı. Onişenko, "22 Aralık günü bu tür dedikoduları ortaya atanlar, iddia ettikleri şeyleri ispatlamaları gerekecek." tepkisini vermişti.
 
DUMA KIYAMET İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Rusya parlamentosu alt kanadı Duma'dan bir kısım milletvekilleri de kıyamet haberleri ile ilgili harekete geçti. Muhalefet partisi LDPR'den Mihail Degtyarev konuyu meslektaşları ile görüştüklerini, Rus televizyonlarına konu ile ilgili haberler konusunda duyarlı olmaları için bir mektup yazdıklarını ifade etti.
 
Maya tarihi 21 Aralık 2012 gününde sona eriyor. Birçok insan bu tarihte dünyanın sonu geleceğine inanıyor. Kısa bir süre önce, bu durumdan faydalanmak isteyen bazı fırsatçılar "Kıyamet Gününden" korunmak isteyen müşterileri için yeraltı sığınakları ve kıyamet malzemelerini internet üzerinden satışa sunmuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@