Dün Twitter'a ne oldu?

 Sadece internet sitesiyle sınırlı kalmayan bu sorunlar Twitter'ın mobil uygulamasında da baş gösterdi. Son dönemde Twitter'a performans güncellemesi yapmaya başladıklarını açıklayan şirketin yaşadığı bu durum kullanıcıların canını oldukça sıktı. Konuyla

Bilim / Teknoloji 22.06.2012, 13:30
Dün Twitter'a ne oldu?

 

Sadece internet sitesiyle sınırlı kalmayan bu sorunlar Twitter'ın mobil uygulamasında da baş gösterdi. Son dönemde Twitter'a performans güncellemesi yapmaya başladıklarını açıklayan şirketin yaşadığı bu durum kullanıcıların canını oldukça sıktı.

 

Konuyla ilgili Twitter resmi bloğundan açıklama yapan mühendislik ekibinin başkanı Mazen Rawashded durumun “hack, yeni ofisleri, Euro 2012 veya GIF avatarlar” sebebiyle olmadığını söyledi. Rawashded sorunun serviste bulunan bir bug olduğunu belirtti.

 

Bu sırada bir hacker grubu da Twitter'ın yavaşlama sebebinin yaptıkları DDoS saldırısı olduğunu ortaya attı. Sebep olaraksa Twitter'ın Sanal İstihbarat Paylaşımı ve Korunma Hareketi'ne verdikleri destek olduğu açıklandı.

 

Twitter tarafından mühendis ekibinin bug tespitinin ardından hızla soruna müdahale ettiği ve 2 saatlik süre zarfında sorunu düzelttiği açıklandı. Rawashded, gelecekte böyle bir sorun yaşanmaması için tekrar bir gözden geçirme yaptıklarını belirtiyor.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@