Dışişleri'nden Facebook uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, internet üzerindeki sosyal paylaşım sitelerinde Bakanlığa ait olmayan, ancak Bakanlığın isminin kullanıldığı sayfaların bulunduğunu, hatta bu sayfalardan bazılarında usulsüz olarak Dışişleri Bakanlığı logosunun da kullanıldığını belir

Dışişleri'nden Facebook  uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, internet üzerindeki sosyal paylaşım sitelerinde Bakanlığa ait olmayan, ancak Bakanlığın isminin kullanıldığı sayfaların bulunduğunu, hatta bu sayfalardan bazılarında usulsüz olarak Dışişleri Bakanlığı logosunun da kullanıldığını belirterek, bu konuda hukuki inceleme başlatıldığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan duyuruda, iletişim teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak, Bakanlığın bünyesinde Kamu Diplomasisi faaliyetlerinin yapılandırılmasına yönelik hazırlıkların başlatıldığı, bu çerçevede tüm kitle iletişim platformlarının kullanılacağı yeni bir iletişim stratejisi geliştirilmekte olduğunun geçen haftalarda kamuoyu ile paylaşıldığı hatırlatıldı.

Duyuruda, "internet üzerindeki sosyal paylaşım sitelerinde, Bakanlığımıza ait olmayan ancak Bakanlığımızın isminin kullanıldığı sayfaların bulunduğu, hatta bu sayfalardan bazılarında usulsüz olarak Dışişleri Bakanlığı logosunun da kullanıldığı görülmektedir. www.disisleribakanligi.gov.tr; www.disisleri.gov.tr; www.mfa.gov.tr ve www.konsolosluk.gov.tr alan adları haricinde hiçbir internet adresinin Bakanlığımız ile ilintisi bulunmamaktadır. Bakanlığımız bu konuda hukuki bir inceleme de başlatmıştır" denildi.

Duyuruda, Bakanlığın Kamu Diplomasisi faaliyetlerine ilişkin yapısal hazırlıkların halen devam ettiği, planlanan projeler hayata geçirildiğinde, Bakanlığa ait resmi iletişim bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılacağı vurgulandı

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler