Bu program işinizi kolaylaştırır

Hep geçmişimizi merak etmişizdir.Birçoğumuz sadece bir yada iki nesil gerimizdeki akrabalarımızı bilirken,2 üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen yeni bir program ile çok daha gerilere gitmemiz artık mümkün.Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik El

Bilim / Teknoloji 02.12.2008, 00:15 08.11.2018, 11:43
Bu program işinizi kolaylaştırır

Hep geçmişimizi merak etmişizdir.
Birçoğumuz sadece bir yada iki nesil gerimizdeki akrabalarımızı bilirken,2 üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen yeni bir program ile çok daha gerilere gitmemiz artık mümkün.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik öğrencisi Buğra AYAN ve Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik öğrencisi Said Saraçoğlu tarafından geliştirilen Akraba Bulma programı ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri yaşayan tüm akrabalarınıza ulaşabilirsiniz.


Sistem şöyle çalışıyor:

İlk olarak http://www.bugraayan.com/akrababul.rar adresinden veya burayı tıklayarak programı indiriyorsunuz.
Daha sonra üstteki kutuya TC Kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve güvenlik kodunu doğru girerek Sorgula butonuna basıyorsunuz.
50. sırada sizin TC Kimlik numaranız olmak üzere toplam 100 TC kimlik no üretiyor.
Daha sonra bulunan TC Kimlik Numaraları alt taraftaki,T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası üzerinden sorgulayabiliyorsunuz.
Sistemin kullanımı tamamen ücretsiz ve herhangi bir üyelik istemiyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
tunahan 13 yıl önce
Peki soyadı kanunun sonra farklı soyadları alan akrabalar bunlarıda tespit edebiliyormu.O halde bu sistemin 1920 lerden önceki akrabalarımızı(3-4 nesil) tespit edebilmesi hayaldir.
Adem RIZVANOĞLU 13 yıl önce
Bence hiç bir işe yaramaz. 100 TC. kimlik demek sadece tanıdığınız kişiler demek onları zaten biliyoruz. Ben 6 yıldır soyağacı araştırması yapıyorum bunun gibi bir sürü program denedim hiç biri işe yaramıyor. 1812 tarihine kadar yani 9 kuşak geriye gidebildim. Yaklaşık 1200 kişilik bir soyağacı listem var ve bu listeyi ve nasıl araştırdığımı aile sitemiz olan www.rizvanoglu.net adresinde yayınlıyorum. Tüm soyağacı araştırması yapan arkadaşlara başarılar diliyorum.
yoco 13 yıl önce
Ewet böyle seylerle bölücülük daha da artar.. bravoher acıdan tartısılır tartısmada uzar..
haqaner 12 yıl önce
bu program şimdi çalişiyomu??

Gelişmelerden Haberdar Olun

@