Bu mesajı en az 10 kişiye gönderirsen...

Mesaj şu şekilde: ‘Cumartesi sabah itibari ile whatsApp ücretli olacak. En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Aksi halde WhatsApp 0,01€/ mesaj olacak..WhatsApp 10. yılını kutluyor . Peki bu mesaj

Bilim / Teknoloji 09.08.2014, 12:47
Bu mesajı en az 10 kişiye gönderirsen...

Mesaj şu şekilde: ‘Cumartesi sabah itibari ile whatsApp ücretli olacak. En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Aksi halde WhatsApp 0,01€/ mesaj olacak..WhatsApp 10. yılını kutluyor . Peki bu mesaj gerçekten doğru mu? Hayır!! WhatsApp 2009 yılında kurulan bir uygulama. Bu nedenle 10. yılını kutlaması imkansız. Mesajda WhatsApp’ın kuruluş tarihi çarptırılmış ve kullanıcılara yanlış bilgi verilmiş. Bu mesajların doğruluk payı olmadığını ve gelen mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz.

WhatsApp iletişim ağını 2012 yılında yüzde 500 büyüterek 500 milyon kullanıcıya ulaşmış ve bu gelişmeyle de Facebook gibi sosyal medya şirketlerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır ve Mark Zuckerberg tarafından 19 Milyar dolara satın alınmıştır.

WHATSAPP NEDİR?

WhatsApp Messenger; akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar-arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 3G ya da WiFi Internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine resim, video, sesli ve yazılı mesaj göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Calfornia eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar \%75 oranında artarak 2012 yılında toplamda \%500’e ulaşmıştır.500 milyona yakın kayıtlı kullanıcısı vardır.

Facebook tarafından 4 Milyar USD nakit para, 12 Milyar USD hisse senedi ve 3 Milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır.

WHATSAPP’TAN GELDİĞİ İLERİ SÜRÜLEN SAHTE MESAJLAR

Cumartesi sabah itibari ile whatsApp ücretli olacak. En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Aksi halde WhatsApp 0,01€/ mesaj olacak.

WhatsApp 10. yılını kutluyor. Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesajı WhatsApp kullanıcısı 10 arkadaşınıza ilettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz whatsApp kullanma hakkını kazanacaksınız. Mesajınız 10 whatsApp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@