banner526

banner533

banner513

Bakanın Youtube isyanı!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk'e hakaret içeren görüntüler nedeniyle aylardır erişime kapalı olan video paylaşım sitesi YouTube'a yüklenerek, "Sorun, ilgili kurumun, getirilen bazı düzenlemelere, kurallara uymakta isteksiz davranmasından kaynak

Bilim / Teknoloji 06.01.2009, 08:33
Bakanın Youtube isyanı!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk'e hakaret içeren görüntüler nedeniyle aylardır erişime kapalı olan video paylaşım sitesi YouTube'a yüklenerek, "Sorun, ilgili kurumun, getirilen bazı düzenlemelere, kurallara uymakta isteksiz davranmasından kaynaklanıyor" dedi. İnternete yasak getirme amacı taşımadıklarını vurgulayan Yıldırım, "Amacımız, suçlarla suç oluşmadan mücadele etmek" dedi.

Yıldırım, "Yasak olabilecek içerik kaldırılması gerekirken bazen site toptan da kapatılabiliyor. Bu, yargıda bilişimle ilgili suçlara nasıl bakılacağı yönünde tecrübe birikiminin artmasıyla aşabileceğimiz bir konu" dedi. İnternet Daire Başkanlığı ise YouTube'dan Türkiye'ye özgü 'youtube.com.tr' adresli bir site oluşturmasını istiyor. Yetkililer, bu sitenin açılması halinde mevzuata uygun olarak yayın yapacağını ifade ediyorlar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@