Apple'ın başı dertte!

Apple'ın yeni nesil telefonu iPhone 6'larda bu kez de yeni bir kamera sorunu ortaya çıktı. Ön kameranın sola kayık durduğunu savunan binlerce kullanıcı Apple'ı topa tuttu.Apple'ın çok ses getiren yeni telefonu iPhone 6'da sorunlar bitmek bilmiyor. Son çık

Bilim / Teknoloji 01.12.2014, 19:09
Apple'ın başı dertte!

Apple'ın yeni nesil telefonu iPhone 6'larda bu kez de yeni bir kamera sorunu ortaya çıktı. Ön kameranın sola kayık durduğunu savunan binlerce kullanıcı Apple'ı topa tuttu.

Apple'ın çok ses getiren yeni telefonu iPhone 6'da sorunlar bitmek bilmiyor. Son çıkan sorun ise oldukça tuhaf: Ön kamera ve hilal görüntü!

Kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı internette çeşitli forumlarda telefonlarının ön yüzünde yer alan kamerayı içine alan fotoğrafları paylaşıyor. Fotoğrafa dikkatlice bakıldığında ise iPhone 6'nın ön kamerasında hilalvari bir görüntü dikkat çekiyor. Diğer bir deyişle ön kamerayı Apple'ın yanlış ölçeklendirdiğini savunan kullanıcılar, bu 'hilal' görünümüne anlam veremediğini belirtiyor.

İşin ilginç yanı ise kamerası bu şekilde olan kullanıcıların hemen hiçbirinin telefonlarının ön kamerasıyla görüntü alırken sorun yaşadığını belirtmemesi. Yani sorun sadece 'estetik' bakımından değerlendiriliyor.

Apple'dan konuyla ilgili resmi bir açıklama ise yok; ancak Apple'ın bu tip durumlarda değişim programı ile kullanıcıların cihazlarını değiştirdiği biliniyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@