alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Angry Birds canınızı yakmasın

Güvenlik devi Sophosun yaptığı açıklamaya göre, Play Store’de bulunan sahte bir Angry Birds Space uygulaması tehlike saçıyor. Adı ve logosu ile orijinalinden ayırt edilemeyen uygulama, aslında zararlı içeren bir tuzaktan başka bir şey değil. Uygulamayı ku

Bilim / Teknoloji 14.04.2012, 21:36
Angry Birds canınızı yakmasın

Güvenlik devi Sophosun yaptığı açıklamaya göre, Play Store’de bulunan sahte bir Angry Birds Space uygulaması tehlike saçıyor. Adı ve logosu ile orijinalinden ayırt edilemeyen uygulama, aslında zararlı içeren bir tuzaktan başka bir şey değil. Uygulamayı kurduğunuzda otomatik olarak ek indirme yapan ve zararlıları Android cebinize dolduran sahta uygulama, cebinizi botnet’lerin bir parçası haline getiriyor. Bundan sonrasında ise telefonunuz, hackerlara açık hale geliyor.


Bu ve benzeri durumlar, Play Store’da daha önce de yaşanmıştı. Google, her ne kadar önlem alınacağını söylese de, görünüşe göre bu önlemler şu an için pek yeterli değil. Yapmanız gerekense, bir uygulamayı indirirken geliştiricisinin kim olduğuna dikkat etmek. Bunun yanında, uygulamaların sizden istediği izinleri okumak için de bir kaç saniye ayırmanızda yarar var.


Yorumlar (1)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bu oyun çok sardı ya yolda giderken hep oynuyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@