Ramazan'da piyasaya süreceklerdi - Suçüstü yakalandılar

Kaçak Domuz etlerini piyasaya sürmeye hazırlanan kişiler suçüstü yakalandı.

Aydın 27.05.2017, 13:23 27.05.2017, 13:48
Ramazan'da piyasaya süreceklerdi - Suçüstü yakalandılar

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde, Ramazan ayında piyasaya sürülmeye hazır bekletilen 5 ton kaçak domuz eti ele geçirildi. Kuşbaşı şeklinde doğranmış halde bulunan domuz etleri imha edilirken depoda kokmuş domuz leşleri de bulundu.


Jandarma Aydın'ın Koçarlı ilçesi Yeniköy Mahallesinde vatandaşlardan vurulmuş domuzları toplayan bir kişi olduğu yolunda ihbar aldı. Jandarma ekipleri şüphelinin dağlardan vurduğu domuzları bir depoya getirdiğini tespit etmesi üzerine operasyon başlatıldı. Şüphelinin getirdiği domuz etleri için özel dondurucular kurarak saklamaya çalıştığı tespit edilirken, etleri pazarlayacağını tahmin eden jandarma son ana kadar depoya baskın düzenlemedi. 

KUŞBAŞI DOĞRANMIŞ 3 TON ET

Jandarma kaçak domuz etlerini pazarlamak için yola çıkarılacağı sırada Ahmet T.'ye ait depoya baskın düzenledi. Baskında 3 tona yakın kuşbaşı olarak tüketime hazır hale getirilmiş, kalanı da kaburgalarından sıyrılmış ve hayvan iç yağı olarak kavurma yapımında kullanılmak üzere poşetlenmiş, yaklaşık 5 ton kaçak domuz eti ele geçirildi. Askıda bulunan domuz leşlerinin ise bozulduğu ve kokmaya başladığı tespit edildi.

Kaçak domuz etlerinin kamyona yüklendiği sırada suçüstü yapılırken, şüpheliler gözaltına alındı. Baskında ele geçirilen domuz etleri ile hayvansal maddeler, belediye ekipleri tarafından toprağa gömülerek imha edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (Habertürk)


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Serkan 4 yıl önce
Bence asılmalı kısa ve net.
Ercan 4 yıl önce
Kanun yapıcılar veuygulayıcılsr vebal altındadır ve adalet sorunumuzun nedenlerinden biri de budur Bu işi yapan şeref yoksunu en az ceza ile kurtulacaksa ki öyle olacak buna sebep olanlara yazıklar olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@