Anahtar Deliği 20.02.2020

Trabzon Kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 20.02.2020

TRABZON MEYDANDA ESNAF O KAĞIDA İMZA ATMADI

Trabzon meydan alanında bina cephelerinin aynı standarda kavuşması, daha güzel görünmesi için çalışmalar halen sürüyor Bu çalışmalar Zabıta Ekipleri yapıyor. Yalnız bir sorun var. Özellikle de Cemil Usta’dan Ulusoy ofisine doğru olan sırada esnaflar, dükkanlarına dokunulmasını istemiyorlar.

Çoğuyla dün konuştuk.

Kendilerine zabıta ekipleri gelmiş bir anlaşma imzalatmak istemiş. Lakin bunu kabul etmediler.

Kendileriyle belediye yetkililerinin bir toplantı bile yapmadan kafalarına göre değişim istedikleri şikayetlerinde bulundular. Görüntü kirliliğinin, tablo kirliliğinin önüne geçmek için önemli bir çalışma.

Bu çalışmaya esnaf katkıda bulunmalı. Tabi esnaf da, “Bize dayatma yapılıyor” diyerek redde diyorlar. Şu anda imzalar atılmadı. Değişimler Trabzon’da zor olur tıpkı dolmuş esnafının direnmesi gibi.

En sonunda her iki tarafın mutlu olacağı bir sistem oturtulur diye düşünüyoruz.
 

KORAY AYDIN NE ZAMAN TRABZON’A GELECEK?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzonspor üzerinden Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı hedef almasının sarsıntısı sürüyor. Trabzon bu sarsıntıyı unutacak gibi durmuyor!

İYİ Parti İl Yöneticileri olayı ne kadar toparlamaya çalışsa da öfkeyi dindiremiyorlar.

Trabzonspor’un başarısına gölge düşürmek için sırf siyasi rakibini köşeye sıkıştırma arzusuyla hareket edip, Trabzonspor’un başarısını göz ardı etmek, Fenerbahçe’nin başarısızlığını kabullenmemek, insanların gözüne sokarcasına bunu yapmak, vicdanları zedelediğinden kolay da unutulmayacak gibi duruyor.

Ayrıca İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, hemen her gün sosyal medyasında bir mesaj atıp yüzlerce etkileşim alırken, 2 gündür hiçbir şey atmadı! Konuyla alakalı hiçbir yorum yapmadı!

Tek kelam etmedi!

Bu arada dün takipçilerimizden bazıları bizi aradılar.

Dediler ki, “Sayın Koray Aydın Trabzon’a ne zaman gelecek?”

Biz soruya cevap veremedik.

Eğer Koray bey cevap verirse bizde iletiriz okurlarımıza..
 

YENİ DOLMUŞ SİSTEMİ VE SESSİZ KALANLAR!

Trabzon yeni dolmuş sistemi çalışmaları tıkandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, önce bir hışımla girdi, sonra yavaşladı, sonra geri adım attı gibi duruyor.

Yalnız bırakıldığına da inanıyoruz. Bunu da es geçmeyelim. Ama bu kentin baş amiri, patronu o! Bu nedenle bu işin başarısızlığı da, çalkantısının da bedelini öder. Siyasi anlamda öder! Trabzon halkı halen konforsuz, yırtık, yamalı, pis araçlarla yolculuk ediyorlar.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de bu konuda bir şey demiyor yada tartışmaya kendini atıp yıpratmaktan kaçıyor sanırız.

Sonunda bu sorumlulukta büyük payı var.

O kenarda duramaz.

Trabzon dolmuş sistemini birlikte değişin.

MHP ve AK Partin Trabzon İl Başkanı Hasan Dilkekoğlu’nun son açıklaması çok ortada.

“Dolmuş sistemini yenileyin yanınızdayız ve bunu çabuk yapın Trabzon halkı sizden bunu istiyor” iradesi yoktu içerisinde…

Siyasi partiler böyle bir irade ortaya koymuyorlar!

Aman dolmuş esnafı kızmasın aman oy kaybetmeyelim tarzındalar sanki.

CHP ve İYİ Parti’den, Saadet Partisi’nden ve diğer partilerden ses çıkmıyor!

2020 yılındayız! Trabzon dolmuş sistemi 50 yıl önceyle aynı farkında mısınız?
 

PEKİ DOLMUŞÇU NE DİYOR?

Trabzon halkı yeni dolmuş sistemini istiyor peki dolmuş esnafı ne diyor?

Okurlarımızdan bir tanesi mesaj attı.

Bakın ne diyor?

“Plaka sahibi olarak sanmayın para kazanıyoruz, arabalar sanayiden geri gelmiyor. Artı olarak mazot lastikler vergi sigorta stopaj zaten kazanılan paranın yarısından fazlası bunlara gidiyor. Arabaların en küçüğü 20 yaşında değeri en iyisinin 25 bin lira 17+1 sistemindeki arabanın fiyatı 400 bin lira aradaki farkı kim nasıl öder? Ha bir de bu sistemde decoder var, kart okuyucu onun da fiyatı 25 bin lira. Bozulduğunda bir de onunla uğraşalım. Dolmuş şoförlerini beğenmeyenler sabah 6’tan gece 12’ye kadar araba süren bir adam ister istemez hata yapar trafikteki hatalarımız kasıtlı değil bilesiniz. Ayrıca bizi saygısız ahlaksız yapan düşüncelerinize " haburdan al bi kişi, alsana 2 kişi, habule indi beni" gibi kelimeler yerine sizde alır mısınız gibi kelimeler kullanabilirsiniz. onu geçtim omuzumuzu kırmayın dokununca size bakarız para veriyorsanız alırız, arabalara siz biniyorsunuz yaptığınız pisliği biz temizliyoruz (!) Bu arda para vermeden kaçan arkadaşlar size sözüm yok kim olduğunuzu biliyoruz.”

Yukarıda yazdıklarına editörümüzün cevabı şöyle;

1- En iyi hizmeti sunma göreviniz

2- Aracınız dökülüyor, arıza veriyorsa yenileyip insanları daha konforlu araçlarda taşımalısınız.

3- Dolmuş sistemini yenilenmesini yıllar önce kendiniz yapmalıydınız geç kaldınız.

4- Trabzon halkı yıllarca bu köhne sistemi çekti şimdi bir şeyleri de siz göze alın.
 

PEKİ ÖYLEYSE ŞUNLARI SORUYORUZ

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, ‘Dolmuşçuların modernizasyonu’ konusunda bir değerlendirme yaptı ki evlere şenlik! Bu nasıl bir değerlendirme anlamadık.

Bakın şimdi Tarım diyor ki; “Görüşümüz 12+1 olarak yeni araçların çalıştırılması, her araç sahibinin tekrardan aynı araca sahip olması görüşüdür”

Peki sayın il başkanına soralım;

E yeni sisteminin ne anlamı kaldı?

Trafikte araç sayısı azalmayacaksa ne anlamı kaldı?

Toplu taşımanın ne anlamı kaldı?

O zaman değişimin ne anlamı kaldı?
 

KORONO VİRÜSÜ İDDİASI TRABZON’U NASIL KARIŞTIRDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sabah açıkladı.

Trabzon’u dün karıştırılan virüs iddiasıyla alakalı;

“Koronavirüs şüphesiyle Rize Devlet Hastanesi’nde gözlem altında tutulan hastanın testleri tamamlandı. Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda incelenen numunelerde hastanın Koronavirüs değil mevsimsel grip olduğu anlaşıldı. Bugün taburcu edilecek.”

Hasta Trabzon’a sevk edildiği, geçildi.

Halbuki hasta Trabzon’a hiç gelmeden numuneleri Ankara’ya gönderildi.

Yani hasta Trabzon’a gelmeden Trabzon’u karıştırdı!

Hastanın sevki yapılacakken yönetim protokolüne uymadığından Rize’den Trabzon’a gelmemiş!

Bu sevki kim doğruladı Rize’de..

Ve medyaya kim yada kimler servis etti?

Neyse ki kanda virüs yoktu ama beyinlerde bir gün boyunca bıraktı!

Bilgi kirliliğine yol açtı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 17:33
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
grande
grande - 2 ay Önce

dolmuşçuların %80 i değişmeli. hem araba sürmeyi bilmiyorlar hem de eğitimli değiller insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini bilmiyorlar.

OSMAN
OSMAN - 2 ay Önce

Dolmuşçular para kazanamamaktan ağlıyorlar. Matem öyle adamlar zararına iş yapmasın kaldırın dolmuş sistemini getirin raylı sistemi. Sene 2020 olmuş hala dolmuşlar nasıl olsun tartışması yapılıyor. Nerede raylı sistem soran kimse yok.

Davut Yıldız
Davut Yıldız - 2 ay Önce

Trabzon bşb başkanımızın dolmuş konusunda kimseden destek beklediği yok.kariyerine bakıldığında bu yükün altından kalkacağına eminiz..Çünkü Trabzon halkının tamamı onun yanında..

Erhan EROĞLU
Erhan EROĞLU - 2 ay Önce

Sanırım kurumlar esnafın üst kuruluşu olan Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni görmezden gelmeye çalışıyor. Başına buyruk bir şekilde meydanda bulunan üyelerimize gidip bina düzenlemesi yapacağız derse şoförlerde olduğu gibi başarısız olacaktır... Olması gereken her kurum kendi yapabileceklerini planlayıp diğer kurumların etki alanlarını incitmeden işbirliği içerisinde çalışma yapmasıdır... İstişare etmeden üst kuruluşların bilgisini almadan yapılan çalışma sağlıklı bir çalışma olmayacaktır... Biline...

Yımralıdan
Yımralıdan - 2 ay Önce

Hemşehrim Koray Aydın Trabzona o sözleri söyleyen genel başkanı ile gelsin ve trabzonspor taraftarlarını ikna etsin veya tükürdü3ünü yalasınlar trabzonspor taraftar ları sadece trabzonlular değildir.......

Trabzon daha
Trabzon daha - 2 ay Önce

Dolmuşlar değişmeli. Dolmuşçular bu hatlar babanızın malı değil, millet parası ile sıkıntı çekiyor. Akşam maraş hamamizade köprü altı bakın bir.burası İstanbul değil. Dolmuşlar hepsi kötü değil ama serseri olan çok. Geçen Yomra dolmuşu bindim adam değirmender araba tam durmadan indirmeye çalışıyor ismi bende kalsın. Akçabat gittim aynısı. Dolmuşçular zoraki de olsa değişmeli ağırdan satıyorlar. Dolmuş dar ve küçük...Nı değişim olmalı ama öyle ama böyle halkın talebi 628 durak var oy oranı 10 bin olsun hoş hizmet halk daha çok destek verir. Esnaflar kaldırımları işgal etmemeli. Ha ak Parti İl teşkilatı murat zorluoğlu bunlar ile yıpranmasını da bekliyor ayrı mesele. Kaldırım tüm masalar acil kalkmalı.

SIRADAKİ HABER