alexa metrics

banner536

Anahtar Deliği 06.10.2021

Trabzon kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 06.10.2021, 09:25 06.10.2021, 18:04
Anahtar Deliği 06.10.2021

Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Programı netleşti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Perşembe günü Trabzon’a geliyor.

Trabzon’a gelir gelmez de Ramada otelde saat 20:00’da basın toplantısı düzenleyecek ve Trabzon basınıyla bir araya gelecek.

Başkan İmamoğlu’nun Trabzon’daki programı da netleşti.

Cuma günü Trabzonspor’un efsane ismi Özkan Sümer’in Maçka’daki kabrini ziyaret edecek olan İmamoğlu, Trabzon’da da partililer ile bir toplantı yapacak.

Ardından Gümüşhane’ye geçecek olan İmamoğlu burada İSTAÇ Genel Müdürü iken korona nedeniyle hayatını kaybeden Mustafa Canlı adına yaptıracağı Bilim Sanat Merkezi’nin temel atma törenine katılacak.

**

Sümela Manastırı’na yapılan kapıyı böyle eleştirdi: Vurdumduymazlık

Trabzon’un önemli turizm merkezlerinden Sümela Manastırı üzün süredir restorasyondaydı.

Sadece manastır değil etrafı da düzenlendi. Yukarı bölüme araç çıkışı yasaklandı ve ringler konuldu. Oto-parklar yapıldı vesaire…

Altındere vadisi girişinde ücret toplama konusunda bir sıkıntı yaşanıyordu.

Kapıya gelenler yaylaya çıkacağız diyerek ücret ödemeden geçiş yapıyordu.

Bu durumun önüne geçmek için kapı biraz daha yukarı bölüme alındı.

Bu duruma Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Maçka Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Ali Osman Aydın’dan eleştiri geldi.

Aydın yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Turizm açısından şehrimizin en önemli miraslarından Sümela Manastırı’nın da içerisinde bulunduğu Altındere Milli Parkı’nın giriş kapının mevkisi değiştirilerek, parkın girişine yakışır bir tabela Milli Parklar tarafından yapılmaktadır.

Lakin yeni yapılan kapının mevkisi viraj ağzında olmakla birlikte, keskin bir yokuşun hemen çıkışında olması yoğunluk esnasında, özellikle kış mevsiminde buz pateni gibi olan bu yokuşta ciddi kazalara sebebiyet verebilir.

Sümela Manastırı’ndaki yeni otopark ve trafik düzenlemeleri göz önünde bulundurularak kapının ilk mevkisine (Milli Parklar Gözlem Evi Yol Ayrımı) taşınması yaşanabilecek kazaların riskini azaltacaktır.

Yılda on birlerce kişinin ziyaret ettiği böylesi önemli turizm merkezinde yapılan yatırımların bu kadar plansız ve vurdumduymaz şekilde yapılmasını hayretle karşılıyoruz! Kapının inşası devam ederken, yetkililerin tavsiyelerimizi dikkate almasını ve daha fazla kamu zararı olmadan düzenleme yapmalarını bekliyoruz.

**

Uzun’dan Bıçakçıoğlu’na : Hangi yüzle açıklama yapıyor

Trabzon’un tek CHP’li belediyesi Beşikdüzü’nde sular durulmuyor.

CHP’li Balediye başkanı Ramis Uzun, AK Partili isimler tarafından adeta eleştiri bombardımanına tutuluyor.

Özellikle teleferik üzerinden yükleniyor iktidar kanadı.

Ve yarım kaldığını iddia ettikleri birçok yatırım için de eleştirilerini sürdürüp, Uzun’u sürekli mazeret üretmekle suçluyorlar.

Bu suzçalamaları yapanlardan biri de kendisine “Kasabanın şerifi” lakabını takan Beşikdüzü2nün bir önceki belediye başkanı Orhan Bıçakçıoğlu.

Bıçakçıoğlu’da Uzun’u eleştirenler arasında.

Uzun ise bu eleştirilere isyan edip “Hangi yüzle açıklama yapıyor” cümlesini kullandı.

Ramis Uzun yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Saygı değer Hemşehrilerimiz, Beşikdüzü önceki dönem Belediye Başkanı Sayın Orhan Bıçakçıoğlu son günlerde sosyal medyada, basında kendi ve ekibi ile birlikte Belediyemiz üzerinden şahsımı tamamen yalan yanlış ve suçlayıcı açıklamalar yapmakta. Hatta kendisi şahsıma hakaret içeren açıklamalar yaparak CHP İl Başkanlığı ve CHP Genel Merkezimizi Göreve davet etmektedir.

Orhan Bıçakçıoğlu İlçemizde 5 Yıl Belediye Başkanlığı yaptı ama ilçemize yıllarca çözülemeyecek enkaz bıraktı.

Göreve geldiğimiz günden beri onun bıraktığı enkazı tamir için gece, gündüz çalışıyoruz. Orhan Bıçakçıoğlu huzursuzluktan beslenen bir kişiliğe sahip. Döneminde sadece ilçemiz değil, bölgemiz içinde huzursuzluk kaynağı olduğunu herkes biliyor.

Şimdi ise; Zaman zaman ilçemizin huzurunu bozmak için her türlü yalan yanlış açıklamalar ve şahsıma hakaret içeren açıklamalar yapmaktadır.

Öncelikle o hakaretleri misli ile kendisine iade ediyorum.

Ayrıca benim Partime ayar vermek istemektedir. Benim Partimin onun aklına hiç ama hiç ihtiyacı yok herkes hakkını ve haddini bilmelidir.

Şimdi hangi yüzle böyle açıklamalar yapıyor. Beşikdüzü halkı bu saygısızlığı ve huzursuzluğu asla istemiyor.

Nitekim halkımız Orhan Bıçakçıoğlu’nu da ve Ramis Uzun’u da çok iyi biliyor ve tanıyor.

**

Trabzon Sanat Akademisi açılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon Sanat Akademisi’ni açıyor.

Başvurular da başladı.

Kemençe, Piyano, Gitar, Bağlama,Keman, Halk oyunları, Santranç, Drama ve hızlı okuma kurlarının verileceği Akademi için son başvuru tarihi 31 Ekim olarak duyuruldu.

10-15 yaş grubu için açılaca Akademinin duyurusunu biz de buradan yapmış olalım.

**

TGC’nin futbol turnuvası sona erdi

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti her sene meslektaşları arasında futbol turnuvası düzenler.

Turnuvanın finali de şölen havasında geçer.

Protokolünde ilgi gösterdiği final maçları büyük mücadeleye sahne olur ve dostlıuk havasında sona erer.

Bu yılki turnuvanın final maçı da dün akşam oynandı.

Final maçı öncesinde de Trabzon protokolü ile gazeteciler arasında bir gösteri maçı oynandı.

Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’nun performansı ise dikkat çekti.

Gösteri maçının ardından da final maçına geçildi.

Haber61 Genel yayın Yönetmeni Tuncay Lakot’un da yer aldığı ve turnuvanın favorisi gösterilen Taka ipi göğüsledi. Rakibini adeta gol yağmuruna tutarak kupanın sahibi oldu.

Lakot da turnuvayı gol kralı olarak tamamladı.

Turnuvaya katılan tüm takımları gösterdikleri centilmence mücadele için kutlarken Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Yönetimine de bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz.


Yorumlar (5)
Kemal 4 ay önce
Ben bize rum diyen, vatan haini diyen tevfik göksu ve onu baştacı eden partisine karşı, tabii ki İmamoğlunu destekliyorum. Trabzondaki irlandalılar sevmez İmamoğlunu. Ben severim
dikduran 4 ay önce
Beşikdüzünü bi şerif gibi değil adeta bir kovboy gibi kanunsuz yöneten eski başkan hala konuşuyor. Atatürk lisesini, ticaret lisesini ve o alandaki insanların nefes alma yeri olan parkı tokiye devredip koca koca binalar dikerek şehrin içinde nefes alınan tek yerini yok eden, best oteli araplara peşkeş çekip yanındaki halkın dinlenme yerini de ona ilave edip bi Pazar günü kanunsuzca ağaçlarını kesmeye çalışan, plaj işletmecisine kızıp işletme içine çöp aracını boşalttıran, halkın arsasını arazisini cebir ile korkutarak adeta ücretsiz istimlak eden bu ve bunun gibi onlarca vukuatı olan ve partisi tarafından (partisi de belli değilya neyse) aday dahi gösterilmeyen zatı muhterem hala hiç yüzü kızarmadan konuşuyor. Partin seni saf dışı bıraktı, yaptıklarının sonucu millette senin yüzünden senin partini saf dışı bıraktı. Hala ne konuşuyorsun? Mevcut başkanı bende başarılı bulmuyorum. Ama gidenin söyleyecek tek sözü yok. Layığını buldun. Sen de partin de boyunuzun ölçüsünü aldınız. Sizin zihniyetinizi ilçemizde istemiyoruz o kadar. Kesin sesinizi artık.
Metin Can 4 ay önce
Tevfik Göksu gibi ağzından çıkanı kulağı duymayan sözde siyasetçiler olduğu sürece, İmamoğlu başkanda olur Cumhurbaşkanıda.
rıza 4 ay önce
sadece tevfik göksu değil, onu ihraç etmeyen tüm parti de aynı görüştedir. Ennn başından ilçe başkanına kadar
? 4 ay önce
bıçakcıoğluda uzunda beşikdüzü için zaman kaybı israf.......

Gelişmelerden Haberdar Olun

@