Madencinin cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Amasya'da 53 yıl sonra grizu patlamasında yer altında kalan 7 madenciden 1’inin cenazesine ulaştı.

Madencinin cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Amasya’daki bir kömür ocağında üretim çalışması yapan işçiler bir cesetle karşılaştı. Madenciler polise haber verirken cesedin 53 yıl önce grizu patlamasında toprak altında kalan madenciye ait olabileceği bildirildi. 
Amasya’daki bir kömür ocağında çalışan madenciler üretim çalışması yaptıkları sırada, 53 yıl önce meydana gelen grizu patlamasında yer altında kalan 7 madenciden 1’inin cenazesine ulaştı. Baş ve omuz kısmı ortaya çıkan ve yanında baretiyle kazmasının da olduğunu görülen şehit madenciyle karşılaşan madenciler durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Amasya İl Jandarma Komutanlığı olay yeri inceleme ekipleri de inceleme yapmak için Yeni Çeltek Kömür İşletmesine geldi. 
19 Mart 1965’te bölgede 69 madencinin hayatını kaybettiği grizu patlaması yaşandığını hatırlatan Maden İş Sendikası Yeni Çeltek Şubesi Başkanı Cemil Güven, "Çalıştığımız yer eski çalıştığımız bölge. Bir cesede ulaşıldı. 1965 yılında bu bölgede bir grizu patlaması olmuştu. 69 kişi ölmüştü. Ulaşılmayan 7 kişinin yer altında olduğu söyleniyordu. O 7 kişiden 1’i olma ihtimali yüksek” diye konuştu 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 11:32
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513