banner536

banner526

banner513

Eşini çocuklarının önünde katletmişti! Detaylar ortaya çıktı

Aksaray'da boşanma aşamasındaki eşini öldüren cani kocanın cinayet öncesi çocuklarına bayram aldığı ortaya çıktı.

Aksaray 16.05.2020, 15:31
Eşini çocuklarının önünde katletmişti! Detaylar ortaya çıktı

Aksaray'da boşanma davası süren ayrı yaşadığı eşi Selda Başaran'ı (23) 6 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren Harun Başaran'ın (28), 3 yaşındaki kızı ve 6 yaşındaki oğluna bayramlık kıyafet alıp, talihsiz kadının evine gittiği ortaya çıktı. Eşini, kendisini aldattığı için öldürdüğünü iddia eden Başaran ifadesinde, ''Boşanmak için benden 100 bin lira istedi. Beni aldatıyordu, olay günü de bir erkekle telefonla görüşüyordu. Tartıştık ve bıçakladım'.' dedi.

Olay, dün saat 15.30 sıralarında, Paşacık Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda meydana geldi. Bir yurtta işçi olarak çalışan Harun Başaran, boşanma davası süren ayrı yaşadığı eşi Selda Başaran'ı, 3 ve 6 yaşındaki çocuklarının gözü önünde bıçaklayıp, öldürdü. 
 
CİNAYETİ ÇOCUKLARIN AĞLAMASI ORTAYA ÇIKARDI
 
Balkona çıkan çocukların ağlaması üzerine komşular polisi aradı. Eve gelen ekipler, Selda Başaran'ın cansız bedenini buldu. Başaran'ın 6 yerinden bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürüldüğü saptandı.
 
ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINDI
 
2 çocuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Çocuklara, psikolojik destek verilmeye başlandı.
 
'BOŞANMAK İÇİN BENDEN 100 BİN LİRA İSTEDİ'
 
Kaçan Harun Başaran ise dün akşam saklandığı evde yakalanarak, gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Başaran, gazetecilerin "Eşinizi niçin öldürdünüz?" sorusuna ''Beni aldattı. Onun için kestim'' yanıtını verdi.
 
Başaran sorgusunda ise maaşını aldıktan sonra kızı ve oğluna bayramlık kıyafet aldığını ardından eşinin yaşadığı eve gittiğini iddia ederek, “Eşimden ayrı yaşıyorum ve yaklaşık 1.5 yıldır boşanma davamız sürüyor.  Şu ana kadar üç duruşmamız oldu. Selda benden boşanmak 100 bin lira istedi. Beni aldatıyordu. Dün maaşımı alıp çocuklarıma bayramlık kıyafet aldım. Onları eve götürdüm. Ben evdeyken Selda bir erkekle telefonla görüşüyordu. Kim olduğunu sordum? Aramızda tartışma çıktı. Mutfaktaki bıçağı alıp, saldırdım. Kaç kez bıçakladım hatırlamıyorum. Namusum için yaptım'' dedi.
 
Harun Başaran, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@