7m


7m

hyundai

Zonguldak'ta 87 köy yolu kardan kapandı

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 87 köy yolu ulaşıma kapandı. Ankara ve İstanbul istikametinde ulaşım aksadı.

Zonguldak 01.03.2018, 11:32 01.03.2018, 12:00
Zonguldak'ta 87 köy yolu kardan kapandı
Yüksek kesimlerde devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar devam ediyor. Alaplı'da kar nedeniyle 19 köy yolunun daha ulaşıma kapandığı öğrenildi. Kar nedeniyle il geneline ulaşıma kapanan toplam 87 köy yolunun açılması için İl Özel İdaresi ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor.

ALAPLI'DA TAŞIMALI EĞİTİME 1 GÜN ARA 

Alaplı ilçesine bağlı köylerde etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim gören okullarda, eğitim ve öğretime bugün için 1 gün ara verildi. Alaplı İlçe Milli Eğitim Eğitim Müdürü Cevat Çevik, ilçe merkezinde ise eğitim ve öğretime devam edildiğini açıkladı.

Kentte gece saatlerinde başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerde etkili oldu. Kar yağışının etkisiyle evlerin çatıları ile yeşil alanlar beyaza büründü. Zonguldak-İstanbul Karayolu'nun Ereğli kesimi ile Zonguldak-Ankara Karayolu'nun Devrek kesiminde kar yağışı nedeniyle araçlar yolda kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri karla kaplı yolları açmak için çalışmalar yaptı. Polis ve jandarma ekipleri, kar lastiği olmayan araçların geçişine izin vermedi.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@