banner491

Yomra'daki su sorunu için açıklama geldi

Yomra'da yaşanan su sıkıntısı nedeniyle TİSKİ açıklama yaptı

Yomra'daki su sorunu için açıklama geldi

Trabzon'un Yomra ilçesinde musluklardan çamurlu su akmasını ve vatandaşın isyanını Haber61'in gündeme getirmesinin ardından TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş açıklamalarda bulundu.

Selden zarar gören su alma yapısı ile ilgili olarak da projelendirme çalışmalarını tamamladıklarını açıklayan TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatı üzerine, Çamlıca, Gürsel, Kayabaşı, Çınarlı, Namık Kemal, Sancak ve Şanlı mahallelerini kapsayan ve yaklaşık 6800 nüfusa su temin eden tesisi, sel ve su taşkınlarından etkilenmeyecek şekilde yenileme işini yakın zamanda ihale edeceğiz” dedi.

tiski müdürü ali tekataş

Bu tesisin çağın gereklerine uygun yeni teknolojilerle yenilenmesi için dozaj pompaları, kum filtreleri, kum filtre vanaları, otomasyon sistemi ve çıkış bulanıklık ölçer ile takviye edileceğini de bildiren Genel Müdür Tekataş, tüm bu teknik detayların ihale şartnamesine dâhil edildiğini açıkladı. 

TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, ilçedeki su sorununu kalıcı ve daha ekonomik şekilde çözmek maksadıyla, selden zarar gören bölgenin de İlbank A.Ş. ile SUKAP’tan temin edilecek kaynaklarla hayata geçirilecek “Yomra ilçesi Kaşüstü ve Gürsel Mahalleleri İçme Suyu İnşaatı Projesi” kapsamına dâhil edildiğini sözlerine ekledi.

su

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 16:36

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülnur Eroğlu
Gülnur Eroğlu - 5 ay Önce

Şikâyet edilmedik, dilekçe yazilmadik yer kalmadi kaç aydır. Ama işin içine medya girince nasılda hemen sorunlar çözülüyor. Yakında degil biz şimdi çözüm istiyoruz. Yeter artık herkes görevini yapsın.

Selda gümrükçü
Selda gümrükçü - 5 ay Önce

2aydir musluktan temiz su akmıyor hiçbir şekilde kullanılması mümkün değil birde utanmadan buna fatura kesiyorlar.1fstura odenmezse su kesmeyi biliyorsunuz da buna kalıcı bir çare neden bulunmuyor utanmazlar ..haram zıkkım olsun o paralar

banner441

banner472