banner491

Yıldızlı halkı isyanda: "Önce yerimizi aldılar şimdi canımızı alıyorlar"

Trabzon’da Akyazı Tüneli çıkışı Yıldızlı mahallesi mevkiinde 2 gün üst üste yaşanan ve 2 cana mal olan trafik kazaları sonrasında Yıldızlı mahallesi halkı isyan etti.
Trabzon-Akçaabat istikametine giden yol hem toplu taşıma araçlarının hem de şehirlerarası araçların yoğun şekilde kullandığı bir bölge.
Akçaabat-Trabzon yolunun Yıldızlı mevkiindeki yol vatandaşlar için adeta can pazarı.  
Bir zamanlar belediye olan ve büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen Yıldızlı’da son 1 haftada 2’si ölümlü olmak üzere 3 kez trafik kazası yaşandı. 
Yolda üst geçit ve trafik ışığı olmadığını söyleyen vatandaşlar karşıdan karşıya geçerken büyük korku yaşadıklarını söyleyerek tepki gösterdi.
Yolun karşısına geçmek isteyen 2 kadının hayatına mal olan trafik kazaları sonrasında bölge halkı şikâyetlerini Haber61 mikrofonlarına aktardı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Kadri EYÜBOĞLU
Yunus Kadri EYÜBOĞLU - 3 yıl Önce

Haber61e ve Tuncay LAKOT kardeşime sorumlu haberciliği adına teşekkür ediyorum.Konu ile ilgili bir iki şey yazmak gereği duydum.Çünkü gördüğüm manzara sürücü olarak da yaya olarak da beni endişe ettirmektedir.Burada Devletin sorumluları vatandaşının can ve mal güvenliğini koruma adına daha hassas davranmaları gerekir.Yapılacak yaya üst geçit vatandaşın canı açısından paha biçilmez kıymet dir.Bir an önce buraya bir yaya üst geçit yapılmalı aksi halde her cana gelecek zarar vicdani olarak bizleri rahatsız edecektir.

gül
gül - 3 yıl Önce

Muhtara bak muhtara bir de utanmadan konuşuyor. Sorun bakalım kendisi yıldızlı için ne yapmış, niye muhtar olmuş!!!

Muzaffer
Muzaffer @gül - 3 yıl Önce

Muhtar. Yıldızlı eski belediye başkanından daha fazla iş yaptı. Belli ki o bölgede yaşamıyosun. Chp zihniyeti

banner441

banner472