7m

uzungöl yayla otel

Yüzlerce öğrenciyi hipnozla uyuttu

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen seminerde, kişisel gelişim uzmanı Kadir Demirbüken, final ve vize sınav stresinden uzaklaşmak isteyen yüzlerce öğrenciyi hipnozla uyuttu.Atatürk Üniversitesi Odi

Yaşam 12.03.2014, 08:59
Yüzlerce öğrenciyi hipnozla uyuttu

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen seminerde, kişisel gelişim uzmanı Kadir Demirbüken, final ve vize sınav stresinden uzaklaşmak isteyen yüzlerce öğrenciyi hipnozla uyuttu.

Atatürk Üniversitesi Oditoryum Salonunda düzenlenen seminere akademisyenler ve çok sayıda üniversite öğrencileri katıldı. Seminerde sahneye çıkan kişisel gelişim uzmanı Kadir Demirbüken, ilk olarak üniversite öğrencilerine hipnozun ne olduğunu anlattı ve daha sonra ’kendisine hipnoz yapmamı isteyen var mı?’ diyerek sahneye üniversite öğrencilerini davet etti.

Sahneye aldığı yaklaşık 30 öğrenciyi sandalyelere oturtan kişisel gelişim uzmanı Kadir Demirbüken, öğrencilere hayatta en çok yapmak istedikleri şeyleri sordu. Öğrenciler KPSS’yi kazanmak, vize ve final sınavların iyi geçmesini dilediklerini söyledi. Sahnedeki öğrencileri tek tek uyutmaya başlayan Demirküben, sonra salona dönerek "Sizler de uyumak istiyor musunuz?" diye sordu.

Salondakilerin topluca "Evet" demesi üzerine Kadir Demirbüken, salonunda bulunan öğrencilere yapması gerekenleri söyledi. Salondakilerin gözlerini kapatıp söylediklerini hayal etmesini söyleyen Demirbüken, salonun tamamını dolduran öğrencileri ve akademisyenleri hipnozla uyuttu. Hipnoz sayesinde uykuya dalan öğrenciler, müzik ve alkışlar eşliğinde uyandırıldı. Sahneye çıkan öğrencilerden 2’si, hipnoz sonrası hareketsiz bir şekilde, arasında boşluk bulunan iki sandalyeye yatırıldı.

Ardından “Sen çok güçlüsün taş gibisin" diyen Demirbüken, sandalyenin üzerinde yatan öğrencinin üzerine çıktı. Daha sonra aynı öğrenciye "sen taş gibisin" diyerek, şırınga ile iğneyi batırdı. Hipnozun etkisinde kalan öğrenci iğneyi hissetmedi. Salonun tamamını hipnozla uyutan ve sahneye aldığı öğrencileri güçlü olduğuna inandıran kişisel gelişim uzmanı Kadir Demirbüken, yaklaşık 2 saat süren seminerde salondakiler tarafından büyük ilgi gördü.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@