banner441

Türkler, Dünya devini rehin aldı!

Coca Cola'da CEO Muhtar Kent'in potansiyel halefi olarak görülen Steve Cahillane'in şirketten ayrılmasıyla Ahmet Bozer şirketin Muhtar Kent'ten sonra iki numaralı ismi oldu.Ahmet Bozer Coca Cola'da Kuzey ve Güney Amerika dışında tüm dünyadan sorumlu başka

Yaşam 13.12.2013, 19:48
Türkler, Dünya devini rehin aldı!

Coca Cola'da CEO Muhtar Kent'in potansiyel halefi olarak görülen Steve Cahillane'in şirketten ayrılmasıyla Ahmet Bozer şirketin Muhtar Kent'ten sonra iki numaralı ismi oldu.

Ahmet Bozer Coca Cola'da Kuzey ve Güney Amerika dışında tüm dünyadan sorumlu başkan olarak görev yapıyordu.

Steve Cahillane ise Latin Amerika ve Kuzey Amerika bölgelerinden sorumluydu. Ancak Coca Cola'nın Kuzey Amerika gelirlerinin 2013'ün ilk 9 ayında düşmesiyle birlikte Cahillane'in koltuğu ısınmıştı. Coca Cola'nın satışları aynı zamanda Meksika ve Brezilya'da da düşüş yaşamıştı.

Coca Cola'dan yapılan açıklamada Cahillane için "diğer iş fırsatlarını değerlendirmek için şirketten ayrıldı" denildi.

AHMET BOZER İKİ NUMARA OLDU

Cahillane'nin ayrılmasıyla birlikte Latin Amerika'nın sorumluluğu da Ahmet Bozer'e teslim edilecek.

Coca-Cola’nın Kuzey Amerika operasyonlarından ise Sandy Douglas sorumlu olacak.

Coca Cola'yı yakından takip eden uzmanlar Steve Cahillane ile Ahmet Bozer'in Muhtar Kent'ten sonraki CEO olarak görüldüğünü Cahillane'nin ayrılması ile Ahmet Bozer'in haleflik yarışında tek kaldığını belirtti.

AHMET BOZER 23 YILDIR COCA COLA'DA

1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Bozer TED Ankara Koleji ve ODTÜ İşletmecilik Bölümü’nden mezun oldu. 1983 yılında ise Georgia State Üniversitesi’nde Master of Businness Information Systems programını bitirdi. Çalışma hayatına bilgi sistemleri üzerinde müşavir ve öğretim üyeliği ile başlayan Bozer, kısa süre içinde Atlanta’da Coopers and Lybrand şirketinde Kıdemli Denetçi olarak atandı.

1990’da Coca-Cola Company’nin Atlanta’daki merkezinde Finansal Kontrol Müdürü olarak göreve başlayan Bozer, 2008’den bu yana 93 ülkenin bağlı olduğu Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı olarak görev yapıyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@