7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Samsun'da 8 bin liralık hırsızlık!

Samsun'da bir çiçekçinin kasasından 8 bin lira çaldığı iddia edilen 36 yaşındaki Hasan T., polisin takibi sonucu yakalandı. Şüpheli suçunu kabul edip parayı polise teslim etti.Olay, bugün Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda meydana gel

Yaşam 12.04.2014, 15:58
Samsun'da 8 bin liralık hırsızlık!

Samsun'da bir çiçekçinin kasasından 8 bin lira çaldığı iddia edilen 36 yaşındaki Hasan T., polisin takibi sonucu yakalandı. Şüpheli suçunu kabul edip parayı polise teslim etti.

Olay, bugün Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda meydana geldi. İddiaya göre, 'hırsızlık' suçundan sabıkalı Hasan T., çiçekçiye girdi. İşyeri çalışanı Hatice Sözen'in dışarıda başka bir müşteriyle ilgilenmesini fırsat bilen şüpheli, kadının çantasının içindeki çelik para kasasının anahtarını buldu. Kasayı açan şüpheli, içindeki 8 bin lirayı alıp kasayı tekrar kilitledi ve anahtarı da çantaya koyup dışarı çıkmak istedi. Ancak içeriye giren Hatice Sözen ile karşılaştı. Aralarında geçen kısa bir konuşmanın ardından şüpheli işyerinden ayrıldı. Durumdan endişelenen Sözen, çelik para kasasını kontrol ettiğinde paraların yerinde olmadığını görünce polisi aradı. Sözen, olay yerine gelen polislere şüphelinin eşkalini verdi.

Eşkal üzerine çevrede araştırma başlatan polis, şüpheliyi yolda yürürken gördü. Polisleri gören şüpheli kaçtı. Ancak kısa bir kovalamacanın ardından Hasan T. yakalandı. Gözaltına alınan ve paraları iade eden Hasan T. suçunu itiraf etti.

Başına gelenlerin ardından şoka giren işyeri çalışanı Hatice Sözen, "İşyerinin dışında müşterimle ilgilendikten sonra içeri girdiğimde şahısla karşılaştık. Elinde yazarkasada kullandığımız kağıt vardı. 'Bana bunu satar mısın?' dedi. Ben de tersleyince gitti. Çelik para kasasını kontrol ettiğimde paraların olmadığını görünce polisi aradım" dedi.

Gözaltına alınan Hasan T. hakkındaki soruşturma sürüyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@