7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Otomobil almaya gitmişti ama...

Adana’da başı kesildikten sonra bir kanalizasyon çukuruna atılmış halde bulunan Mehmet Emin Salmaş’ın yaklaşık 1 yıl önce Şanlıurfa’dan Adana’ya otomobil almaya geldiği ortaya çıktı.Adana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; olay, dün merkez Se

Yaşam 19.03.2014, 11:36
 Otomobil almaya gitmişti ama...

Adana’da başı kesildikten sonra bir kanalizasyon çukuruna atılmış halde bulunan Mehmet Emin Salmaş’ın yaklaşık 1 yıl önce Şanlıurfa’dan Adana’ya otomobil almaya geldiği ortaya çıktı.


Adana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; olay, dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 24 Nisan 2013 günü Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki evinden otomobil satın almak üzere Adana’ya gelen Mehmet Emin Salmaş’tan o günden sonra haber alınamadı. Bunun üzerine yakınları 29 Nisan 2013 günü Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etti. Adana Emniyet Müdürlüğü başvuru üzerine yatığı araştırma sonucunda, ailesi ile bir problemi olmamasına rağmen kendisiyle üç aydır hiçbir irtibat kurulamaması üzerine şahsın öldürülme ihtimali de değerlendirilerek Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde görevli deneyimli dedektiflerden özel bir ekip oluşturuldu. Şahsın Adana’ya gelişinden itibaren gidebileceği güzergahlar üzerindeki birçok MOBESE ve iş yerine ait güvenlik kamera görüntüsü incelendi. Ayrıca aynı güzergah üzerinde çok sayıda kişi ile yapılan mülakat sonucunda kayıp şahsın kişilik yapısı doğrultusunda iletişim kurabileceği kişiler araştırıldı. Bu araştırma sonucunda son olarak Mehmet Emin Salmaş’ın Kavaklı Mahallesi’ndeki A.Y., E.Ç. ve B.B. isimli şüpheli şahıslar ile görüştüğü tespit edildi. Salmaş’ı bu şahısların öldürmüş olabileceği ihtimali üzerine 18 Mart 2014 günü saat 06.30 sıralarında A.Y., E.Ç. ve B.B. isimli şüpheli şahısların ikametlerine düzenlenen eş zamanlı operasyonla şahıslar gözaltına alındı. A.Y. isimli şüpheli şahsın ikametinin bahçesinde yapılan kazı çalışması sonucunda yaklaşık bir yıldır kayıp olarak aranmakta olan Salmaş’ın cesedi olabileceği değerlendirilen ve 8-10 ay önce öldüğü tahmin edilen bir erkek cesedi bulundu. Kimlik tespiti ve nasıl öldürüldüğünün anlaşılması amacıyla bulunan ceset incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@