7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Küçük Pamir ölü olarak bulundu

Sarıyer'de dün kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik yan villanın havuzunda ölü bulundu.Dün sabahtan beri aranan Pamir'den kötü haber saat 14.40 sıralarında geldi. Yan villanın havuzunu kontrol eden dalgıçlar küçük çocuğun cesediyle karşılaştı. Kötü haber P

Yaşam 05.04.2014, 15:38
 Küçük Pamir ölü olarak bulundu
Sarıyer'de dün kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik yan villanın havuzunda ölü bulundu.Dün sabahtan beri aranan Pamir'den kötü haber saat 14.40 sıralarında geldi. Yan villanın havuzunu kontrol eden dalgıçlar küçük çocuğun cesediyle karşılaştı. Kötü haber Pamir'in ailesi kadar çalışmalara katılanları yasa boğdu.
 
Küçük çocuğun cesedi havuzdan çıkarılarak bekleyen ambulansa konuldu.
Pamir Didik'i bulmak için jandarma, sivil arama kurtarma ve gönüllü vatandaşlardan 680 kişilik ekip oluşturulmuştu. Sarıyer Belediyesinin aracından bir yetkili tarafından yapılan anonsla çevre ilçelerden gelenler ve mahalle sakinlerinden oluşan gönüllü arama yapan vatandaşların olay yerinden ayrılmaları istendi.
 
Arama kurtarmayı koordine eden Albay Mehmet Nebioğlu, burada oluşturulan kriz merkezinde yetkililerle toplantı yaptı. Toplantı sonrası ekipler tekrar arama çalışmalarına başladı.
 
Nebiloğlu, kaybolan çocuğun ailesinin kendilerine saat 10.40'ta telefonla ulaştığını ve kendilerinin ise bölgeye 15 dakika içerisinde geldiklerini, daha sonra olay yerine çağırdıkları profesyonel arama kurtarma ekiplerinin bölgede ve ormanlık alanda geniş çaplı aramaya 16.30'da başladıklarını hatırlattı. Gerekli görüldüğü takdirde kendilerine bağlı olmayan Tuzla Komando Taburuyla irtibata geçip bölgeye çağırabileceklerini ifade etti.
 
Basına yaptığı açıklamada Nebioğlu, kendilerine ait iki komando taburu ile su altı arama ekibinin arama yaptığını ve 350 jandarmanın aramaya katıldığını bldirdi.
 
Jandarma haricinde ise 200 kişiden oluşan 20 sivil arama kurtarma ekibinin yanı sıra 130 kişilik gönüllü sivil vatandaşın da aramalara katıldığını vurgulayarak sivil vatandaşlardan aramaya katılmak isteyenlerin olduğunu ancak kabul edemediklerini ifade eden Nebioğlu, şu bilgileri verdi:
 
"Konuyla ilgili elimizde şu an en ufak herhangi bir ipucu yok, ne gören ne de bir kamera görüntüsü. Bize gelen bütün bilgileri değerlendirdik ancak herhangi bir sonuca ulaşamadık. Arama çalışmalarının her aşamasında komutanlarımıza bilgi veriyoruz. Arama bölgesinin bir kısmı emniyet bölgesi olduğu için polis ekipleri de aramaya katıldı. Polisler de çevredeki güvenlik kameralarını inceliyor. Bütün boş alanları, metruk binaları, inşaatları, kuyuları, havuzları kontrol ediyoruz. Gündüz bakılan yerlere şu anda ayrıntılı olarak taş altına varıncaya kadar bakıyoruz. Şu anda bölgenin 3'te biri ayrıntılı olarak arandı. Her türlü ihtimali gözönünde bulundurarak arıyoruz."
 
Nebioğlu, buralarda lüks evlerin ve villaların olmasına rağmen bir kısmının güvenlik kamerasının olmadığını, bir kısmının da kamerası olsa bile çalışmadığını vurgulayarak kaybolan çocuğun ailesinin evinin kamera sisteminin çalışmadığını öğrendiklerini ve Pamir'in hiperaktif bir çocuk olduğu, geçen hafta da evden kaçtıktan sonra birbuçuk saat sonra bulunduğu bilgisinin kendilerine verildiğini söyledi.
 
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise kriz merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun bir çalışma yapıldığını, bütün profesyonel ekipler tarafından geniş çaplı bir arama başlatıldığını söyledi.
 
Genç, "Olay bir kaybolmadır. Her tarafa çok detaylı bir şekilde bakılıyor. En büyük dileğimiz yavrumuzun kısa sürede bulunmasıdır. Şu anda herkes büyük bir alarmda. Herkes üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya çalışıyor. Bir taraftan da aile ile yakından ilgileniliyor" diye konuştu.
 
Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesinin mobil büfe ekipleri burada görev yapan arama kurtarma ekiplerine ve jandarmalara çay, kahve, su, çorba ikramı yapıyor.
 
VALİ MUTLU: ÇOCUĞUMUZA ULAŞAMADIK, BULUNCAYA KADAR ARAYACAĞIZ
 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Zekeriyaköy'de dün sabah kaybolan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'i arama çalışmalarıyla ilgili twitter mesajı yayınladı. Mutlu mesajında, "Küçük Pamir'i şu ana kadar 6 km çaplı bir alanda adım adım uzman ekiplerimizle aradık. Kayıp çocuğumuza ulaşamadık, buluncaya kadar arayacağız" dedi.
 
Küçük Pamir’in babası: Bu çocuk mahallede bir yerde
 
Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'i arama çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma ekipleriyle konuşan baba Serdar Dikdik, çocuğunu ormanın içlerinde aramaya gerek olmadığını, mahallede bir yerde olabileceğini söyledi.
 
Kaybolan küçük Pamir’in babası Serdar Dikdik, arama kurtarma ekipleriyle konuşarak çalışmaların mahalle içerisinde yapılmasını istedi. Çocuğa bakmak için işini bıraktığını ifade eden Dikdik, “ Çocuk hiç yalnız kalmadı. Hep çocuğumuzla beraberiz. Ağlaması yok. Bir şeye ağladığı zaman alkış yapardık susardı. Ağlamayı bilmiyor. Hiçbir rahatsızlığı yok. Fazla orman içine dalmayın. Mahalle içinde arama yapalım. Orman kenarları olabilir ama içine çok dalmayın çıkmaz oradan. Ayağında ayakkabı yok patik var. Ayağı kayar oralara nasıl gider bilmiyorum. Bence buralarda bir yerde. Hava karardı mı saat 7.00’de uyur. Şimdi ayaklanmıştır. Büyük ihtimalle bir evin içine, bahçeye girdi. Evi kapalı olanlar varsa gelin kapıyı açıp içeri seslenin. Çok görüyorum villanın kapısı açık içerisi boş. İçeri girmiş rüzgardan kapısı kapanmıştır. Emlakçılar bir gelin evlerinize bakın. Bahçelerinize bakın. Bu çocuk bu mahallede bir yerde çıkacak. Çok büyük bir olay değil. Gece yattı uyudu buralarda bir yerde çıkacak. Yürürken göreceğiz bir yerde. Çok detaylı aramaya gerek yok. Pamir diye seslenince duyar.” diye konuştu.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@