Kars'ta 'göktaşı' paniği!

Kars'ın Kağızman ilçesinin Akçay Köyünde 'Göktaşı düştü' denilen bölgede araştırma yapan jandarma, obruk olduğunu tespit etti. Köy halkı ise, obrukun çok eski olduğunu sık sık otlayan koyunların buraya düştüğünü bildirdi.Kağızman'a 10 kilometre uzaklıktak

Kars'ta 'göktaşı' paniği!

Kars'ın Kağızman ilçesinin Akçay Köyünde 'Göktaşı düştü' denilen bölgede araştırma yapan jandarma, obruk olduğunu tespit etti. Köy halkı ise, obrukun çok eski olduğunu sık sık otlayan koyunların buraya düştüğünü bildirdi.

Kağızman'a 10 kilometre uzaklıktaki Akçay köyüne 5 kilometre uzaklıktaki arazide bazı vatandaşlar "Göktaşı düştü" diyerek jandarmaya başvurdu. Bölgede araştırma başlatan jandarma yaklaşık 7 metre genişliğinde ve 10 metre derinliğindeki obruk ile karşılaştı.

Akçay köyünden Mihrali Kuş, "Kars'ın Kağızman ile komşu olan Iğdır'dın Tuzluca ilçelerinden kaya tuzu çıkarılır. Obruk, yeni bir şey değil. Yıllar öncesi böyle bir çukur oluşmuştu. Otlayan koyunlarımızın sık sık buraya düşmesi yüzünden çukurun üstünün kapatılması için belediyeden yardım istemiştik. Belediye, köyde olduğu için birşey yapmadı. Burası yer altındaki tuzun erimesiyle oluşan çukurdur. Göktaşı nereden çıktı?" diye konuştu.

(Yeraltında metrelerce derinliğinde doğal yollarla oluşan göçüğe obruk denir.)

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler