7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Kadınlar ve erkekler farklı rüyalar görüyor

Araştırma, Montreal Üniversitesi’nin nöroloji bilim dalı tarafından 572 gönüllü üzerinde yapıldı.‘Sinaps’larının, yani sinir hücrelerinin diğer nöronlarla ya da kas ve salgı bezleri gibi nöron olmayan hücrelere mesaj iletmesine olanak tanıyan bağlantı nok

Yaşam 02.04.2014, 20:47
Kadınlar ve erkekler farklı rüyalar görüyor

Araştırma, Montreal Üniversitesi’nin nöroloji bilim dalı tarafından 572 gönüllü üzerinde yapıldı.

‘Sinaps’larının, yani sinir hücrelerinin diğer nöronlarla ya da kas ve salgı bezleri gibi nöron olmayan hücrelere mesaj iletmesine olanak tanıyan bağlantı noktalarının, erkeklerinkinden farklılık göstermesi nedeniyle, kadınlar kötü rüyalarında genellikle iletişim güçlükleri, takip edilme ve taciz gibi olayları görüyor.


Erkekler ise testosteron hormonunun etkisi ile erotik rüyalar dışında savaş ve başta deprem olmak üzere doğal afetlerden kaçma girişimlerini kabus şeklinde görüyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 12’si rüyaları siyah-beyaz gördüklerini de belirtirken, yüzde 64’ü ise rüyasında gördüklerini uzun süre anımsadıklarını belirttiler. Bu arada bebeklerin üç yaşına kadar kendilerini hiç görmedikleri de aynı bilim dalı tarafından belirtildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@