7m

Çapkınoğlu

İtfaiye eğitiminde tam not!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, gelecek nesillerin daha bilinçli olması için okullardaki yangın tatbikatlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Belsin'de bulunan Hoca Yusuf Erdem Ortaokulu'nda, önce teorik eğitim verildi, ardından da tatbikat yapı

Yaşam 12.04.2014, 13:42
İtfaiye eğitiminde tam not!
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, gelecek nesillerin daha bilinçli olması için okullardaki yangın tatbikatlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Belsin'de bulunan Hoca Yusuf Erdem Ortaokulu'nda, önce teorik eğitim verildi, ardından da tatbikat yapıldı. 
 
 
 
Belsin Hoca Yusuf Erdem Ortaokulu'ndaki program Yangın Güvenlik Önlemleri eğitimi ile başladı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı Eğitim ve Halkla İlişkiler Amiri Yasin Öz tarafından verilen eğitime okulun sivil savunma kolu öğrencileri katıldı. 
 
 
 
Teorik eğitimin ardından okulun tamamında yangın alarmı verildi. Okulun güvenli bir şekilde tahliye edilmesinin ardından okul bahçesinde toplanan öğrencilere yönelik Yakma-Söndürme Tatbikatı yapıldı. Tatbikatta, öğrenci ve öğretmenlere yangın söndürme teknikleri ve yangın söndürme tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@