İmam Bakanları savundu cemaat ise...

Van’da bugün cuma namazında Belediye Camii imamı Rahmi Arvas hutbede, "Bu yolsuzluk operasyonu ABD’nin ve İsrail’in işidir" deyince, cemaatten bir grup imamın hükümeti savunarak siyaset yaptığını söyleydi ve camiyi terk etti.Van’ın en merkezi yeri Cumhuri

İmam Bakanları savundu cemaat ise...

Van’da bugün cuma namazında Belediye Camii imamı Rahmi Arvas hutbede, "Bu yolsuzluk operasyonu ABD’nin ve İsrail’in işidir" deyince, cemaatten bir grup imamın hükümeti savunarak siyaset yaptığını söyleydi ve camiyi terk etti.

Van’ın en merkezi yeri Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ü0 kişilik Belediye Camii, cuma namazında protestoya sahne oldu. Caminin imamı Rahmi Arvas, cuma hutbesinde gündemdeki yolsuzluk operasyonuna değindi. İmamın, hutbenin bir yerinde "Bu yolsuzluk operasyonu ABD’nin ve İsrail’in işidir. Müslümanlar arasına fitne fesat sokmak isteyenlerin işidir" demesi üzerine cemaatten tepki geldi. İmanı siyaset yapıp iktidarı ve çocukları yolsuzluk ve rüşvetten gözaltına alınan bakanları savunduğunu öne süren 40 kişilik grup, bunu protesto ettiklerini söyleyerek camiyi terk etti. Hutbesine devam eden imam Rahmi Arvas, ardından namazı tamamladı.

Camideki protesto, Van Müftülüğü’nü de harekete geçirdi. İmam Rahmi Arvas’ın uzaktan akrabası olan Van Müftüsü Nimetullah Arvas, kendisine böyle bir konunun intikal ettiğini belirterek, "Belediye Camisi’nde bir sıkıntı yaşandığı bana söylendi. Bununla ilgili çalışmamız var. Konunun ne olduğunu ve niçin böyle bir olay yaşandığını çözeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

İmamda Akpliymiş herhalde herşeyde Abd İsraile suc atmayı vazgecin Kendi polislerinizi bile görevden aldı bu Akp.

güven  yılmaz
güven yılmaz - 6 yıl Önce

Helal olsun hocama Fettullah Gülen'in ne kadar münafık olduğunu Allaha şirk koştuğunu biliyor Fetoya göre Kâfirlerde cennete girecekmiş hiç gülesim yoktu birde Mustafa Kemal Paşa methiyesi yokmu içler acısı.

ibrahim halil
ibrahim halil - 6 yıl Önce

Ne namazı, ne Müslümanı. bunlar ya salak aptal yada bakan çocuğu zihniyetli hırsız.

SIRADAKİ HABER

banner513