Çorba götürmeye diye gittiler...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yalnız yaşayan 84 yaşındaki kadın, evine çorba götüren komşuları tarafından ölü bulundu. Üç gün önce öldüğü tahmin edilen kadının yüzü ve ellerinin fareler tarafından yendiği belirtildi.Ereğli'ye bağlı Bağlık Mahallesi Eser S

Çorba götürmeye diye gittiler...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yalnız yaşayan 84 yaşındaki kadın, evine çorba götüren komşuları tarafından ölü bulundu. Üç gün önce öldüğü tahmin edilen kadının yüzü ve ellerinin fareler tarafından yendiği belirtildi.

Ereğli'ye bağlı Bağlık Mahallesi Eser Sokak'ta yalnız yaşadığı öğrenilen 84 yaşındaki Naziker Fırıncı, en son cumartesi günü mahallede otururken görüldü.

3 günden bu yanan yaşlı kadını görmeyen mahalleli kadınlar, öğleden sonra yaptıkları çorba ve yiyecekleri vermek için yaşlı kadının evine gitti. Kapıyı çalan mahalleliler kapının açılmaması üzerine içeriye girdi.

Mahalle kadınları, yerde elleri ve yüzünü farelerin yediği Naziker Fırıncı'nın cansız bedenini görür görmez polise haber verdi. Mahalle sakinleri Naziker Fırıncı'nın öldüğünü duyunca göz yaşlarına boğuldu.

Mahalle sakinlerinden Fatoş Aydemir "Komşusuyuz. Gelip giderken pazara bir şeyler ısmarlıyordu. Arada bir beni yoklayın derdi. Evlatlığının olduğunu söylüyordu. Biz hiç gelip gittiğini görmedik." dedi.

Yalnız yaşayan kadına Ereğli Belediyesi'nin götürmek istediği, ancak bunu kabul etmediği belirtildi. Elektriği ve suyu olmayan evde 10 lira kirayla oturduğu öğrenilen Nazike Fırıncı'yı son olarak cumartesi günü gördüğünü söyleyen Ayben Karhan ise polise "O günden sonra görmedim" dedi.

Nöbetçi savcı ve aile hekiminin incelemesinin ardından ceset torbasına alınan yaşlı kadının cesedi tabuta konarak cenaze aracına alındı. Evde yapılan incelemelerde yaşlı kadına ait banka kartlarının bulunduğu ve kart hesabında yaklaşık 3 bin 20 lira para olduğu iddia edildi.

Yaşlı kadının kesin ölüm sebebinin öğrenilmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513