7m

Çapkınoğlu

AK Parti Derik mitingi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin'in Derik İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenlendi. Mardin'in Derik ilçesinde düzenlenen mitinge, AK Parti Derik Belediye Başkan adayı Hasip Necimoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ali Osman

Yaşam 29.03.2014, 15:55
AK Parti Derik mitingi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin'in Derik İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenlendi.
 
Mardin'in Derik ilçesinde düzenlenen mitinge, AK Parti Derik Belediye Başkan adayı Hasip Necimoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ali Osman Tutal, İl Genel Meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı. Miting öncesi Belediye Başkan adayı Hasip Necimoğlu ve meclis üyeleri tanıtıldı. Necimoğlu, seçildiği takdirde sadece kendisine oy verenlerin değil herkesin belediye başkanı olacağını söyledi. Necimoğlu, "Mahalle temsilcileri oluşturarak belediyeyi halkla beraber yönetip, hizmeti en ücra noktalara kadar ulaştıracağız. İlçemizde imarla ilgili problemler yaşayan halkımızın sorunlarına çözüm bulacağız. Hanuk'tan gelen suyu arıtma sistemiyle içilebilecek kaliteye getireceğiz. Bir kısım anlaşmaları tamamlanan TOKİ Derik projesiyle dar gelirli ve evsiz vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Her mahalleye en az bir park yaparak, çocuklarımızın en önemli ihtiyacını karşılayacağız. Derikli hanımlarımıza evlerinde çalışarak para kazanma imkanı sağlayarak, ürettikleri ürünleri belediyemizce pazarlanacak ve ev ekonomilerine katkı sağlayacağız. İlçemize katlı otopark inşa ederek, park sorununu ortadan kaldıracağız. Kentsel dönüşüm projesiyle ilçenin tarihsel yapısını restore ederek, Derik'e güzel bir görünüm kazandıracağız. Elektrik direklerindeki kabloları yer altından geçirerek görüntü kirliliğinden kurtaracağız. Madde bağımlı gençlerimizi bu ölümcül alışkanlıktan uzaklaştırmak için ilçemiz bünyesinde rehabilitasyon merkezi kuracağız. İlçemizin en büyük sorunlardan biri olan çevre kirliliği problemini, kurulacak olan çöp arıtma tesisi ile çözümlemeyi planlıyoruz.Geleceğimizin teminatı olan üniversite okuyan öğrencilerimize burs yardımı yapacağız" dedi. 
 
Tutal ise son zamanlarda Türkiye üzerinde oynanan oyunlara değinerek, asıl hedefin başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere bu milletin iradesine yapılmak istenen bir darbe olduğunu söyledi. Tutal, "Allah'ın izniyle bütün bu sıkıntıları atlatacağız ve kazanan milletimiz olacaktır" diye konuştu.
 
Mitingin ardından partililer Derik ilçesinde zılgıt ve alkışlarla çarşı meydanını gezdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@