5 kişiyi hayata bağlayacak...

Burdur'un Gölhisar ilçesinde 24 Aralık'ta yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Arif ve Dudu Oymak çiftinin kızları Fatma Oymak'ın, müdahaleye rağmen beyin ölümünün gerçekleşmesi

5 kişiyi hayata bağlayacak...

Burdur'un Gölhisar ilçesinde 24 Aralık'ta yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Arif ve Dudu Oymak çiftinin kızları Fatma Oymak'ın, müdahaleye rağmen beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi, organlarını bağışlama kararı aldı.

Görüşmelerin ardından Antalya'dan gelen Dr. Yücel Yüksel başkanlığındaki sağlık ekibi, Oymak'ın karaciğerini Medical Park Antalya Hastanesi'ne, böbrekleri ve kornealarını ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki hastalara nakletmek üzere götürdü.

Burdur Sağlık Müdürü Dr. Sırrı Şenbayram, Oymak'ın ailesinin tüm acısına rağmen organ bağışını kabul ettiğini belirterek, "Organları Antalya'daki hastalara nakledilecek. Şu anda hocalarımız hangi hastalara nakledileceği konusunda çalışma yapıyor. Uygun alıcılar belirleniyor. Burada önemli olan ailenin göstermiş olduğu örnek davranıştır" diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513