100 bin lira harcadı 50 yaşında anne oldu

1998 yılında Adem Ülger ile evlenen Fatma Ülger (50), bir türlü çocuk sahibi olamadı. Hatay’ın Payas ilçesinde yaşayan çift, 10 yıl önce tüp bebek yöntemini denemeye karar verdi. Ancak 9 tüp bebek denemesi de olumsuz sonuçlandı.Eşi İsdemir’de çalışan Fatm

Yaşam 06.01.2014, 16:38
100 bin lira harcadı 50 yaşında anne oldu

1998 yılında Adem Ülger ile evlenen Fatma Ülger (50), bir türlü çocuk sahibi olamadı. Hatay’ın Payas ilçesinde yaşayan çift, 10 yıl önce tüp bebek yöntemini denemeye karar verdi. Ancak 9 tüp bebek denemesi de olumsuz sonuçlandı.

Eşi İsdemir’de çalışan Fatma Ülger, Adana’da bir doktorun tavsiyesi üzerine son bir kez daha deneme kararı aldı. Çocuk sahibi olmak için umreye bile giden Ülger, Kıbrıs’taki bir tüp bebek merkezine giderek tedavi altına alındı.

Bugüne kadar yaklaşık 100 bin TL harcama yapan ve umudunu yitirmeyen Ülger’in tüp bebek tedavisi başarıyla sonuçlanırken, hayatının müjdesini aldı. Sağlıklı ve dikkatli bir 9 ay geçiren Fatma Ülger, İskenderun’daki özel bir hastanede oğlu Mehmet Sefa’yı kucağına aldı. Mutluluğunu tarif ederken cümle kurmakta zorlanan anne Ülger, çocuk sahibi olabileceğine doktorların bile inanmakta güçlük çektiklerini belirterek, "Çok istedim ve Allah kısmet etti. Çok mutluyum" dedi.

Ülger, 50 yaşında anne olmanın mutluluğunu yaşarken, ikinci çocuğunun ise kız olmasını istiyor.

Fatma Ülger’in kız kardeşi Gülsüm Börklüce Sayar ise duygularını şöyle ifade etti:

"Ablamın çocuk sahibi olması için birçok yol denedik. Hocalara dahi gittik ama anladık ki bu işin çözümü elbetteki tıp. Ben de 15 haftalık hamileyim ama ablamın çocuk sahibi olması çok farklı bir mutluluk bizim için."

Kadın doğum uzmanı Dr. Mehmet Çulha ise, tıbben nadir bir doğum olayına şahit olduklarını belirterek, kendisinin ilk kez böyle bir olaya tanık olduğunu söyledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@