7m

Çapkınoğlu

Midesinden 158 adet cisim çıktı

Van'da psikolojik sorunları olduğu öğrenilen 24 yaşındaki kadının şikayet üzerine gittiği hastanede yapılan ameliyatta midesinden tam 158 adet yabancı cisim çıkarıldı.

Van 18.07.2022, 17:42
Midesinden 158 adet cisim çıktı

Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen 24 yaşındaki kadın, iğne yutmaya bağlı karnındaki ağrı nedeniyle yakınları tarafından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Acil servisteki kontrollerin ardından röntgen filmi çekilen hastanın midesinde yabancı cisim olduğu belirlendi.

158 CİSİM ÇIKARILDI

Genel cerrahi servisinde ameliyata alınan kadının midesinden, tırnak makası, çakı, meyve bıçağı, cımbız, çivi, iğne, vida ve anahtar gibi 158 cisim çıkarıldı.

Yaklaşık 2,5 saat süren ameliyatın ardından servise alınan hasta, tedavi süreci sonrası taburcu edildi.
Midesinden 158 adet cisim çıktı

Ameliyatı yapan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Yusuf Tekeş, psikolojik sorunları olan hastanın iğne yutma şikayetiyle hastaneye getirildiğini söyledi.

Yaptıkları kontrollerde hastanın midesinde topaklaşmış halde yabancı cisimler gördüklerini anlatan Tekeş, şunları söyledi:

"Açıkçası ben de başta inanmadım. Endoskopiyle çıkarmayı düşündük fakat iğne büyük olduğu için ameliyata aldık. Ameliyatta bizi şok eden manzarayla karşılaştık. Çeşitli büyüklükte 158 yabancı cisim vardı. Hepsini çıkardık. Hastamızın durumu iyi."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@