Vali Sonel'den genç sporculara destek

Vali Sonel;"Spor ve sporcuya her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" 

Tunceli 11.04.2018, 12:10
Vali Sonel'den genç sporculara destek

Rafting Dünya Kupasında yarışmaya hak kazanan ekibi kabul eden Tunceli Valisi Tuncay Sonel, sporun ve sporcunun desteklenmesi noktasında gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. 

SODES Kano ve Rafting Türkiye Şampiyonu Sporcuları Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'i ziyaret etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, antrenörler ve sporcular katıldığı ziyarette, Tunceli-Pertek Belediye spor ekibi U-19 Bayan Takımının 04-08 Nisan 2018 tarihleri arasında Muğla Dalaman’da WRF Rafting Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasına 1. Açık Yaş Bayanlar kategorisinde 10 takımın katıldığı müsabakada birinci olduğu anımsatıldı. 

Birinci olan takımın, 09-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Rize Ardeşen fırtınada düzenlenecek olan Rafting Dünya Kupasında yarışmaya hak kazandığı aktarıldı. 

Gösterdikleri başarılardan dolayı sporcuları ve teknik ekibi tebrik eden Vali Sonel, “Bizler sporun ve sporcunun desteklenmesi noktasında valilik olarak gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum" dedi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, Sosyal Destek Programı ile “Keban Barajı Çocuklarımıza Kucak Açıyor Projesi” kapsamında yürütülen faaliyetlerle 30 kano sporcusunun müsabaka ve kamplara katıldığını aktardı. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@