Yusuf Yazıcı'dan Trabzonspor'a duygusal veda: "Şehrimin dar sokaklarında..."

Bugün Lille kulübüne transferi açıklanan Yusuf Yazıcı sosyal medya hesabından Trabzonspor'a veda etti.

Yusuf Yazıcı'dan Trabzonspor'a duygusal veda: "Şehrimin dar sokaklarında..."
banner432

HABER61 - SPOR SERVİSİ

Bugün Lille kulübüne transferi açıklanan Yusuf Yazıcı sosyal medya hesabından açıklama paylaştı.

İşte Yusuf Yazıcı'nın duygusal açıklaması:

Şehrimin dar sokaklarında oynadığım mahalle maçlarıyla başlayan, Avni Aker'e attığım adımla büyüyen, Ay Yıldızlı formaya uzanan bu öyküde yeni bir sayfa açılıyor. Şimdi Fransa'dayım yeni bir yola çıkıyorum. Benimle ilgili düşüncelerini paylaşan, kendimi değerli ve özel hissetmemi sağlayan herkese çok teşekkür ederim.  Bu paylaşımların ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü 8 yaşında kapısından irdiğim bu kulübün neyi ifade ettiğini, küçücük bir çocuğun o forma için ne hayaller kurduğunu biliyorum. Evimde, köyümde, mahallemde, her anımda, her sohbetimde yeri olan Trabzonspor'un taraftarı için, bizim için ne anlama geldiğini biliyorum. Erdoğdu'daki evimizden Trabzon'a doğru her baktığımda  hep Avni Aker Stadyumu'nda oynamayı, Trabzonspor forması giymeyi hayal ederdim ve hayallerime kavuştum. Şimdi tribünlerinde sevindiğim, altyapısından yetiştiğim, kaptanlık bandını taktığım kulübümün, Trabzonspor forması hayali kuran küçük kardeşlerimizin bana yeni bir görev verdiğini düşünüyorum.

Kulübümü, şehrimi Avrupa'da temsil etmek, benden sonra gelecek kardeşlerime Trabzon'da doğmuş, yetişmiş birinin Avrupa'da mücadele edebileceğini göstermek, Boztepe'de, Erdoğdu'da, Faroz'da, Çaykara'da Yavuz Selim Stadı'nda ya da başka bir sahada top oynayan Trabzonlu çocuklara yapabileceklerine inanmaları için örnek olmak istiyorum.

Yaşadığım her anın değerini bildiğim ve formasını giydiğim için her an şükrettiğim Trabzonspor'a, bugüne kadar her zorlukta yanımda olan babam, annem, ağabeyim, kardeşim, dostlarım ve yakınlarım başta olmak üzere, başkanımıza, yönetim kurulumuza, hocalarıma, taraftarımıza, takım arkadaşlarıma, kulüp emekçilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu yeni serüvende hepinizin yanımda olacağını ve gücümün desteğiniz olacağını biliyorum.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 13:16

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yekta
Yekta - 3 ay Önce

Yolun acik olsun InsAllah bir gün seni Real Madrid barcelona gibi takimlarda görürüz. Arda basardiysa senden basarisin inaniyoruz..!!!

CeyEr161
CeyEr161 @Yekta - 3 ay Önce

Evet yolun açık olsun. Gerçek taraftarlar olarak seni seviyoruz ve hep seveceğiz. Gururumuzsun

yasar
yasar - 3 ay Önce

eksik bir işimiz kaldı ama yolun açık olsun artık.

Cenk
Cenk - 3 ay Önce

İnşAllah daha büyük takımlarda oynarken de izleriz seni. Trabzonlu çocuklara çok güzel örnek olacaksın. Allah yolunu açık etsin.

TS
TS - 3 ay Önce

Dünya yıldızı olma yolunda yolun açık başarıların daim olsun.

ali
ali - 3 ay Önce

Geç o işleri yusuf. Yazık oldu. Takım kaptanı ve yazılacak hikayenin de baş kahramanı yapılmış olmana rağmen en önemli dönemde sattın bizi. Hani gittiğin de bir takım olsa üzülmeyeceğim! İnşAllah başarılı olursun. Demek ki neymiş; herkes DOZER CEMİL OLAMAZ! Ruhun şad, mekanın cennet olsun BÜYÜK VE ONURLU TRABZONSPOR KAPTANI.

Şükrü Serin
Şükrü Serin - 3 ay Önce

Kusura bakmada yusuf kardeşim bilirsin ki trabzonda her şey para değildir . Sokaktan geçen bir insana bugün Trabzonspor şampiyonluk yaşayacak ama senin evini arabanı tarlanı satıp clup e vermen gerekiyor deseler o insan yemek yediği masayı bile satar bizler sevdamızın ateşiyle küllenen zorlukla mücadele edebilen iyi günde kötü günde Trabzonspor diyebilen anlı şanlı Trabzonspor sevdalısı ve taraftarıyız sana bu yorumumda keşke gitmeseydin diyemem söyleseydim de bir şey ifade edemezdim zaten sadece ve sadece şunu diyebilirim keşke bu insanlara şampiyon olmadan gitmem şampiyonluk yaşatmadan gitmem derken bu insanlara umut vermeseydin . Belki çok kötü bir sezon geçirebilir hiç yararlı da olamayabilirdin fakat dik duruşun bize yeterdi . İnsan kendi hayalleri için milyonlarca insanın hayalıni göz ardı etmemeli . Sana en çok ihtiyaç duyduğumuz anda gitmen bizi üzen tek nokta umarım aldığın karar ilerlemiş olduğun yola değer kal sağlıcakla .

Semih Atik
Semih Atik @Şükrü Serin - 3 ay Önce

Aynen katılıyorum ağzına sağlık

byyaman
byyaman @Şükrü Serin - 3 ay Önce

Şükrü Serin hadi satta ver bakalım trabzonspora ev araba arsa komik olmayın hayırdır yaaa ne diye malımı mülkümü satıp trabzonspora verecez

Hakan Akçay
Hakan Akçay - 3 ay Önce

Hayırlı olsun kardeşim Allah utandırmasın başarıların en üst seviyelere taşınan dileğiyle

antikacı
antikacı - 3 ay Önce

EVET ''TAMAMEN'' DUYGUSAL


banner472

banner441