vardallar

Yok artık! Futbol maçlarını elektrik faturasına yansıtmayı önerdiler

Futbol kulüpleri ekonomik krizden kurtulmaya çalışırken gözünü elektrik faturasına dikti

Trabzonspor 18.07.2020, 09:59
Yok artık! Futbol maçlarını elektrik faturasına yansıtmayı önerdiler

Yayıncı Kuruluş Digitürk'ün 2020-2021 sezonu için 500 milyon dolarlık yıllık ödemesini 220 milyon dolara indirme ve bunu TL olarak ödeme isteği Kulüpler Birliği'ni rahatsız etti. Digitürk'ün bu teklifini kesinlikle kabul etmeyecek olan kulüpler daha önce hazırladığı detaylı planlar üzerinde çalışmalara başladı. Olası yayın ihalesine katılması gündemde olan şirketlerle görüşmeler yapılacak. En ilginç öneri ise "Elektrik faturalarına cuzi bir miktrar eklemek" oldu.

İşte kulüpler Birliği'nin bu konudaki projeleri:

1- Türkiye'nin önde gelen iş adamlarından Sadettin Saran'ın sahibi olduğu 'Saran Group' ile bir görüşme yapılacak.

2- TFF eski başkanı Yıldırım Demirören'in sahip olduğu 'Demirören Medya D-Smart' yetkilileri ile masaya oturulacak.

3- Turkcell, Türk Telekom ve TRT'nin ortaklaşa yapabileceği bir yayın projesinin hayata geçmesi için planlar son aşamada.

4- Elektrik faturalarına cüzi bir fiyat eklenerek kablolu yayın üzerinden maçların şifresiz yayınlaması konusunda öneri masada.

5- Bu projeksiyonlar çerçevesinde anlaşma sağlanacak yeni şirketle çok önemli bir konu daha görüşülecek. Bu da dekoderlerin kulüpler tarafından pazarlanması. Kulüpler kendi sattıkları dekoderlerden yüzde 40 pay alacak. Geri kalan yüzde 60'lık bölüm ise diğer kulüpler ve yayıncı kuruluş arasında paylaştırılacak. Bu şekilde abone sayısının önemli ölçüde artırılması da planlanıyor.

6- Türk nüfusunun yoğun olduğu Avrupa ülkelerinde ve Türki Cumhuriyetleri'nde yayınların pazarlanması için özel paketler hazırlanacak.


Yorumlar (13)
Kemal SAKA 1 yıl önce
Hakemler ligin değerini 3kuruşa indirdiği sürece, finans imkanları böyle dibin dibini görür işte. Gitsinler, Firat Aydınus'tan alsınlar 200milyon dolar. Neyini seyredeceksin bu kokuşmuş ligin, nasıl TS doğrandığını mı izleyeceksin her hafta!!? Daha korkuncu Arabistan büyükelçiliğinde oluyor, varsa keyif alan ordan gidip bilet istesin.
davut 1 yıl önce
Bence hata yapmışlar. Konuyu sayın cumhurbaşkanımız dile getirseydi kimse bir şey diyemezdi olur bterdi :)
Hasan 1 yıl önce
Mösyö senin ülkende futbol olsa maçları tüm dünya izler ve Beyinsiz sport gitmez. Mösyo eder 5 olan malı 15'e satmışsın. Malın kalitesini, şike, teşvik, hakem ayarları gibi kalite ve rekabeti bozan unsurlarla, düşürmüşsün. Bire şampiyon çıkaran dehalar, sahaya yansımayan şikenin mucitleri bu mal pu paraları etmeeeeez. Benim hakkım haramdır. Gücüm yetse ahirete bırakmam. Son maç dahil Sörlotha o tekmeler o yumruklar atıldığı sürece liginiz beş para etmez. Havuza satamayacaklarını bildikleri için %40 kulübe diyerek söğüşleyecekler. Gençler maçında katil Baianoya ceza vermeyip Sörlotha ceza veren alçaklar alsın izlesin.
Farozlar 1 yıl önce
Ortada futbolmu varki, neyi pazarlıyacaksınız, Şikeyimi ???
Trabzonlu 1 yıl önce
Yeni keriz soyma planları:)))
Hasan 1 yıl önce
Takım dalların , Beinsportu aradım aynen şunu söyledim. :. Yıllardır size verdiğim paralar haram, zehir, zıkkım olsun. Aboneliğim iptal ediyorum. Şimdi Başakşehir taraftarlarına decoderlerinizi satın," yapacağınız budur çok kolay. Tek kelime edemedi. Bir tiyatro bir kez izlenir ben bunu 15 yıldır izliyorum ayıp dedim. Bunu yapın. Almıyorum hangisi yayınlarda yayınlansın. Bünyamin Gezer i yorumcu yapan TRTnin hiç bir kanalını izlemiyorum. Konuşmasını bile bilmeyen bir adam yorumcu olmuş. Bunlar çok kolay tepkiler. Olduğum yerde kimse Trabzonspor ile ilgil ileri geri konuşamaz bitti.
6161 1 yıl önce
AKP Başakşehir kalkınma planı.
malik 1 yıl önce
kendi paramızla bizi kanser edecekler.Futboldan zaten soğuttunuz.İzlemek istemeyenden demi keseceksiniz.Adletsizlik.
Taraftar 1 yıl önce
Birakmadilar bu faturalarin yakasini... ne faturasi odedigimiz belli degil. Elektrik faturasinda yok yok. Trt payi vardi simdide superlig payi yoktu oda oldumu ptt 1. Lg payi... falan gider en iyisi hepsini tek cati altinda toplayip. Vatandasi skme payi diye ekleseler hic de sorun olmaz... aklima bir anda padisah vezir ve kopru fikrasi geldi...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@