Yattara’dan bomba sözler: Futbol hayatımı Trabzonspor doktorları bitirdi!

Trabzonspor’un efsane isimlerinden İbrahim Yattara katıldığı bir programda futbol hayatının Trabzonspor doktorları yüzünden bittiğini söyledi.

Trabzonspor 17.10.2019, 14:20 17.10.2019, 14:57

Haber61 - Spor Servisi

Trabzonspor’da 2003-2011 yılları arasında forma giyen ve Trabzonspor taraftarının sevgilisi haline gelen İbrahima Yattara katıldığı bir programda flaş açıklamalar yaptı. Yattara futbolu bırakmasında o dönemdeki doktorların etkisi olduğunu ve doktorların bir yöneticinin “Söylemeyin, oynasın” dedikten sonra kendinden sakatlığını gizlediklerini söyledi.

Yattara “Benim futbol hayatımı Trabzonspor doktorları bitirdi. Benim dizimde ağrı vardı ve ben sürekli doktorlara söylüyordum. Ama onlar bana hep devam et geçer dediler. Ben de böyle oynadım. Sürekli oynadım ve ağrılarım daha da arttı. Sonra ben Arabistan’a gittim. O zaman da Afrika Kupası için milli takıma gitmem gerekti. Yerime oyuncu transfer ettiler ve sezon sonuna kadar oynayamayacaktım, kabul etmedim ve Belçika’ya döndüm. Ardından Mersin İdmanyurdu’na Transfer oldum ve orada 2 ay oynadım. Sonra da aynı ağrıyı yaşadım. Sonra Belçika’daki doktoruma gittim. Bana “Sen 4 sene önce ameliyat olman lazımdı” dedi.

Kendisini ameliyat eden doktorun ona 1,5 sene sonra belki futbol oynayabileceğini söylediğini belirten Yattara “Ama ben o ameliyattan sonra hiç oynamadım. İsim söylemek istemiyorum ama Trabzon’daki doktoru aradım. Durumu anlattım ve bana “Doğru” dedi. Neden söylemediğini sorduğumda ise “Ben söyleyecektim ama yönetici bana sus, oynasın” dediğini söyledi” ifadelerini kullandı.

Keşke söyleselerdi ben daha çok oynayacaktım diyen Yattara “belki 6 ay oynamayacaktım ama 5 sene daha Trabzonspor’da oynayabilirdim. Ben yine bir sakatlık daha yaşamıştım o zaman da beni ameliyat olmaya göndermemişti. O zaman hoca Ünal Karaman’dı. Doktorlar oynayabilir raporu verince o da izin vermedi. “Oynamak istemiyor, gitmek istiyor” şeklinde yorumlandı. Beni o ara Fenerbahçe ve Galatasaray istiyordu. Ben teklifleri hep reddettim. Çünkü Trabzonspor’u çok seviyordum ” şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Kanki 2 yıl önce
Aynen öyle. Yonetime girmek icin dahi, dr.lar kanka sırasına girerler Trabzonspor da.
onur 2 yıl önce
yattarayi ahlaki bitirdi... ornek guney kibristaki mac
bay 2 yıl önce
yav he he
şehzade 2 yıl önce
tabi tabi TS den ayrıldığında çok para veriyorlar dediğini unutmadık TS yi çok seviyormuş ozaman gitmeni istemediler ama sen parayı seçtin
Şehzade 2 yıl önce
Dün gibi hatırlıyorum. Bu adamı kulüp gönderdi. adama sallamayı bırakın. Ama kulüp gönderirken haklıydı. Çünkü eskisi gibi oynamıyordu istatistik olarak iyiydi ama çok kaçaktı.
Hasan 2 yıl önce
Kendini bitirme derim. Sporcu ahlkın bitirdi seni. Kendine hiç bakmadın.
Hasan 2 yıl önce
Yattara yı neyin bitirdiğini bilmeyen mi var. Ç. ...............i
burakk 2 yıl önce
bu röportajı yapan kim arkadaş?ne itici bir herif.yedi köyü kırdırır.
Trabzonsporlu 2 yıl önce
Cahil, beceriksiz ve karaktersiz doktorlar kendi çıkarlarını düşünüyorlar, Trabzonsporu değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@