Yattara: Beni Real Madrid ve Roma istedi

Trabzonspor'un efsane ismi Yattara, Trabzonspor'un kendisine karşılık Trabzonspor'un 5 milyon Euro + Totti'yi istediğini söyledi.

Trabzonspor 17.10.2019, 14:59 17.10.2019, 15:17

Trabzonspor'un efsane isimlerinden İbrahima Yattara özel açıklamalar yaptı.

Katıldığı programda bir kendisine Real Madrid ve Roma’dan teklifler geldiğini ifade eden Gineli eski futbolcu, Roberto Carlos ile yaşadığı anısını da anlattı.

"FENERBAHÇELİLERE ÇALIM ATMAYI SEVİYORDUM'

Fenerbahçe maçlarına ekstra önem verdiğini ifade eden Yattara “Sabah kalktık, Fenerbahçe’ye karşı oynayacağız. Maç Kadıköy’de, en geç ben giderim. Geldim kahvaltıya gazetede Roberto Carlos ve ben. Karşımda Carlos var, hoşuma gitti. Fenerbahçelilere çalım atmayı çok seviyorumdum...

"FENERBAHÇE MAÇLARINA ÖZEL HAZIRLANIYORDUM"

"Trabzon’a geldiğim sezon hep Fenerbahçe maçlarına özel hazırlanıyordum. O maç sadece taraftar için oynuyoruz. Karşı karşıya geldik, Uğur Boral Carlos’a hep anlatıyor. “Karşınde bir tane oyuncu var topu yakalarsa geçmiş olsun” Carlos “Türkiye’de kim bana zorluk çıkaracak” gibi hava içerisindeydi. Maç bir başladı ben onu bitirdim, sonra bir baktım atlıyor önüme. Daha çok seviyorum atlanmasını, daha kolay çalım atıyordum."

"CARLOS ÖNERDİ, TEKLİF GELDİ"

Maçtan sonra Real Madrid’in hocasını aradı, Roberto Carlos Real Madrid’e beni almalarını önerdi. Real Madrid de o dönem bir sağ açık oyuncusu arıyordu. Sonra Real Madrid’den teklif geldi. Satın alma opsiyonlu 5 ay kiralama için 1,5 milyon Euro teklif ettiler. Trabzonspor kabul etmedi. Trabzonspor’u seviyorum, kararlarına saygı duydum. Real Madrid’e gitsem hem Trabzon için çok iyi hem benim için çok iyi olacaktı.”

"ROMA'DAN 5 MİLYON EURO+TOTTİ'Yİ İSTEDİLER"

Real Madrid'in ardından bu kez İtalyan ekibi Roma'dan da teklif aldığını ifade eden Yattara, “Ondan sonra Roma geldi ve 5 milyon euro artı 2 oyuncu önerdiler. Trabzonspor kabul etmedi. Trabzonspor, 5 milyon Euro + Totti'yi istedi...Daha sonra sportif direktör Caner abi ile görüştüm. 'Lütfen, İstanbul'a gitmiyorum söz verdim tuttum. Real Madrid geldi kabul etmediniz, Roma da geldi. Ben zaten Trabzonspor'da 6 senedir oynuyorum ama şimdi gitmek istiyorum' dedim. Bana diyor ki 'Roma’da Totti var biz de Yattara var.' Milan'da nasıl Maldini var, Roma’da Totti var. Keşke Trabzonspor da beni efsaneler yerine koysa“ dedi.

"TRABZONSPOR DOKTORU BENİ BİTİRDİ"

“Türkiye’deki defanslar bana futbolu bıraktırdı. Çok tekme atıyorlardı. Ama özellikle o zaman Trabzonspor doktoru beni bitirdi. Trabzonspor’da oynarken dizimde ağrı vardı. Doktora soruyorum “devam et geçer” diyordu. Ben de böyle sürekli sürekli oynadım. Sonra Arabistan’a gittim, milli takıma gittim. Ben milli takıma gittim geç geldim, döndüm Belçika’ya sonra Mersin ile anlaştım. Yine o ağrı geldi, gittim Belçika’ya doktor bir baktı 4 sene ameliyat olman gerekiyordu dedi.

"YÖNETİCİ DOKTORA 'SUS OYNASIN' DEMİŞ"

"Sakat sakat oynattılar beni. Belçika'da dizimden ameliyat oldum, doktor 1,5 sene daha oynayabilirsin dedi ama ben oynamadım. İsim vermek istemiyorum o zamanki Trabzonspor doktorunu aradım, böyle böyle dedim “Ben söyleyecektim sana ama yönetici sus oynasın” dedi.

"KARAMAN AMELİYATA GÖNDERMEDİ"

"Bilek komple gitti, sonra Trabzonspor beni ameliyata göndermedi. Teknik Direktör Ünal Karaman’dı, ameliyat istedim, yok dedi. Onlar diyor ki oynayabilir. Ben antrenmanda koşamıyorum diyorlar ki 'gitmek için oynamak istemiyor'.

"3 BÜYÜKLER BENİ İSTEDİ"

O ara Galtasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe beni istiyor ama ben Trabzonspor'dan başka takıma gitmek istemiyorum. 3 takım istemesine rağmen gitmek istemedim. Trabzon’da mutluydum niye gideyim ki İstanbul takımına. Avrupa takımına belki giderdim…"

"KART VERDİLER NE İSTERSEN YAZ DEDİLER"

"Trabzonspor’u çok seviyorum. Bir kaç takım transferim için özel olarak geldi, görüştük. Kart verdiler, yaz ne kadar para istersin dediler. Hiçbir zaman Trabzonspor’u 3 büyüklerden birisi için bırakmam."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ys61 2 yıl önce
Yattara sen zaten trabzonsporun efsanesisin
Kalyoncu 2 yıl önce
Şu yönetici hangi yöneticiydi bu Doktor hangi Doktor'du, sana Doktor diyenin gözü çıksın sen Yönetici olamazsın zaten sen bir meleksin melek evet melek canımı
Maestro 2 yıl önce
Bir de Kuzeni Mohammed Yattara'yı alabilseydik, Yattara'ya sevgimiz dahada artardı
Soner çolak 2 yıl önce
2010-11 demi sakatım diyerek sezonu bitirdin.takıma hiç katkın olmadı o yıl.çok masum biri değilsin insanlar seni iyi tanımıyor
Tursyn 2 yıl önce
Karını komalık edip başka kadınlarla alem yapanda o doktorlardı seni satmayan yöneticileri yuhsana gönlü kara çocuk
Ys61 2 yıl önce
Mohammed kucuk kardesi forvet oynuyor turkiyede is yapar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@