Yanal: Böyle olursa daha zor olacak!

Ersun Yanal, sahada yaşananlara kızdı, basın toplantısında soru almadan salonu terketti.

Trabzonspor 21.05.2017, 21:48 21.05.2017, 22:25
Yanal: Böyle olursa daha zor olacak!
Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor'un Başakşehir'le golsüz berabere kalmasının ardından bordo mavili takımın teknik direktörü Ersun Yanal basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Ersun Yanal maç içerisinde Rodallega'nın oyuna girdiği anda yaşananlara gönderme yaptı. Yanal ilk oyuncu değişikliğini yapacağı sırada, ilk olarak Yusuf Erdoğan'a hazırlanmasını söyledi. Ardından gönderdiği Zeki Yavru'yu oyuna almak isteyen Yanal bir anda tribünlerin "Hugo,Hugo" tezahuratlarıyla karşılaştı. Rodallega'nın oyuna girmesini isteyen taraftarlar karşısında Yanal bir anlık tepki göstererek kulübeye yöneldi ve oyuna Rodallega'yı soktu. Tecrübeli hoca bu dakikadan sonra yedek kulübesinden maç bitene dek çıkmadı.

Yanal bu yaşananlardan sonra morali bozuk bir şekilde geldiği basın toplantısında açıklama yaptıktan sonra basın mensuplarından soru almadan salonu terketti.

Yanal basın toplantısında ise şöyle konuştu;

"Sezon başında çok problem yaşandı ve bunları çözmek için çaba ve mesai harcadık. Hiçbir oyuncunun gelmek istemediği, sıkıldığı, transfer yapmak adına oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdik. Şimdi ise hem stadıyla hem en azından devre arasında önemli transferlerle takım olmaya başladık. Bugün geldiğimiz noktada; bu takım gelişecek, yarışacak, uzun süreli kalıcı bir iskelet oluşturup takviyelerle iyi bir takım olacaksa herşeyiyle takım olmak gerekir. Bunu ilk geldiğim 2008'de de söylemiştim, ikinci geldiğimde de söyledim, yine söylüyorum. Trabzonspor'un başarısı için bir takım olmak gerekiyor. Bunun ilk unsuru taraftarın, camianın, medyanın ve sonra takımın aynı duyguyu paylaşması. Aynı duyguyu paylaşırken sahip çıkılması ve o takıma destek verilmesi. Trabzonspor çok sıkıntılı bir süreçten geliyor. Bunu hepimiz söylüyoruz takım olmak zor iştir. Önümüzde bununla ilgili çok ciddi bir sancı var, ciddi bir uğraş bizi bekliyor. Ben şunu söylemek istiyorum. Her oyuncu sevilmeye layık. Takımda ve sahadaysa eğer bütün oyuncuları desteklemelisin. Ahmet, Mehmet diye ayrım yapmamalısın. Çünkü onların desteğe ihtiyacı var. Bizim bugün takım olmak, bir olmak için herkese ihtiyacı var. Taraftara, camiya, herkese ihtiyacı var. Destek olmazsa bu işler çok daha zor hale gelecektir."

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (32)
Kadir 4 yıl önce
Haklısın sayın hocam. Bunu bu taraftara anlatamzsin. Onlar birisi gitsin digeri gelsin. Cok onemli değil istikrar neymiş. Asla pes etme sayin hocam.
Yilmaz topal 4 yıl önce
Sayın yanal tataftarın rodeyi saha istemesi onarmal değil senin haftalardır oyuncu değişiminde ve kadro kurgusunda yaptuğın hatalara engel olmak içindi. Dödüp aynaya bir bak .
Yayli 4 yıl önce
Adamgibi oynayan takimin icine ettin rakibin iki gün önce 120 dakka top oynayip geldi yatmayla bu isler olmuyo ersun bey zoruna gidiyosa birak git bizde isimizi bilelim
Yasat 4 yıl önce
Hoca fazla tepki vermiş, tribünler ne zamandır takımı yönetiyor.? Sen de normal değişikliğini yapsaydın da takım yenseydi ve tribünlerde pişman olsaydı.!
hoca 4 yıl önce
Ersun bırak git. seneye de kahrolmak istemiyoruz.
Laz haydar 4 yıl önce
Tirip yapma dogru eve bavulunu toplamaya seninle 50 inci yil YALAN hikaye anlatma kimsenin sabriyla oynama kabullen bu is senin isin deyil hüsran hüsran hüsran taraftar herzaman haklidir bilmiyorsan ögren
Zor 4 yıl önce
TS her takımı yenmeye çıkar sahaya sen egonun tatmin etmek için mi varsin yazıklar olsun.o stada gelen Taraftar camiaya ihanet ettin hugoyu oyuna almayarak yediğin ekmeğe ihanet ettin 50 yıl bence hayal senle inşAllah ben yanilirim
Yilmaz topal 4 yıl önce
Şöyle bir gerçek var tatafyarın yüzde sekseni seni istemiyor.yuzde elli bir ile anayasanın değiştiği ülkede seni durumun çok düşündürücü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@