banner556

Ünal Karaman ve Uğurcan Çakır basınla buluştu

Ünal Karaman ve Uğurcan Çakır, Sparta Prag maçı öncesinde basının karşısına çıktı

Trabzonspor 14.08.2019, 17:17 14.08.2019, 20:01

Haber61 Spor Servisi

Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçında yarın sahasında Sparta Prag'ı ağırlayacak olan Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman ve kaleci Uğurcan Çakır basın toplantısı düzenledi. 

Futbolun doğrularını yapmak için çalışacaklarını söyleyen Ünal Karaman " İnşallah bu doğrular bizi iyi bir sonuca ulaştıracak. Oyuncularımızı pozisyon olarak değerlendirdiğimizde her bölgenin yapması gereken işler var. Bu görevleri yapıldığı sürece sisteme takılmaksızın eldeki oyuncu karakteri sistemi belirler. Geçen seneden bu güne gelen bir kadro bütünlüğümüz var. Yeni katılan arkadaşlarımız da oyun içinde farklı varyasyonlar yapma şansını bize tanıdı. Farklı özelliklerde oyuncularımız var. Bunlar da bize farklılıklar avantajlar sağlayabilir. Biz hiçbir anlamda bozucu değil yapıcı olma gayreti gösterdik.Dışarıda nasıl sorumlulukla hareket ediyorsak sahada da öyle gayret ediyoruz. Yeni transferlerimizin de en kısa sürede fiziksel olarak aramıza katılıp katkı vermelerini bekliyoruz. Oyun düşüncemizde panik yapmayı gerektirmeyecek şekilde sürecek. " dedi.

Basın mesuplarının sorularını yanıtlayan Karaman maçı hafife almadıklarını belirterek " Bizim futbol karakterimizle ilgili belli bir kanı oluşmuştur. Ben hiçbir maça bu maçı kazanırım dyerek çıktığımı hatırlamıyorum. Ben karşımda dünya karması da olsa en iyi şekilde hazırlanarak çıkarım. Onun ötesinde bizim elbette bir hazırlığımız var. Rakibimizin bizi tanımadığı kadar onları tanıyoruz, onların resmi maçları başlamıştı. Futbol bilinen matematik gibi bir oyun değil o yüzden sevilir. Takımımız arzu edilen seviye de değil. Elbette daha iyisini takımımız yapabilir ve yapacağız da. Futbolun kendi içinde doğruları vardır. O maçta takımla birlikte çalışmamış arkadaşımızı kullandık. Yeteneğine, tecrübesine güvendik. Belki yarın da kullanacağız. Sezon başları her takım için zordur.  En büyük güvenimiz oyuncuların bize verdiği “Hocam rahat olun” mesajı. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın da çok samimi katkıları uyumları var. Endişe etmeyeceğiz korkmayacağız ama taraftarımız gibi basit de görmeyeceğiz. " ifadelerini kullandı.

Sparta Prag'ın yükselen bir grafiği olduğunu aktaran Karaman " Rakibimiz son maçını 4-3 kaybetti ama  ligde oynadıkları maçlarda yüzde 60 topa sahip olma oranıyla oynuyorlar. Geneline baktığımızda da mağlup olmalarına rağmen yükselişte olan, bizden daha hazır bir takımla oynayacağız. Ancak biz sorumluluğumuzun farkındayız ve gerekeni yapmaya çalışacağız. Bayramda taraftarımıza bir bayram daha yaşatmak istiyoruz. En büyük gücümüz taraftarımız olacak." şeklinde konuştu.

YUSUF ROL MODEL OLDU

Uğurcan Çakır ise takımda çok iyi bir ortam olduğunun altını çizerek " Yeni gelenlerle de uyumumuz çok iyi. Geçen yıl bıraktığımız yerden devam etmek istiyoruz. İlk maç bizim için zor geçmişti. İyi bir performans da ortaya koyamadık. Sonrasında geri dönmeyi bildik. Şimdi iyi bir hazırlık dönemi geçirdik ve iyi bir skor almak istiyoruz." dedi.

Yusuf Yazıcı'nın takımdan ayrılmasıyla ilgili gelen soruya yanıt veren genç kaleci "Yusuf Yazıcı saha içi ve dışında çok profesyonel bir futbolcuydu. Bize çok şey kattı. Aramızdan ayrılması üzücü ama başarılar diliyorum ona. Altyapıdan gelen arkadaşlarımıza rol model oldu. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Kenan 1 yıl önce
Yusuf rol model olamaz. Rol model olacak kişi takımda 2 sene kalıp yurt dışına gitmek değildir. Yusufu örnek almak demek az ayaklarının üzerinde durduğunda avrupaya gitmek değildir. Takımında kalacaksın örnek olacaksın başarılar kazanacaksın. Rol model demek budur.
ALPASLAN PEKİN 1 yıl önce
Avrupaya göndermek için yada daha iyi birseviyelere gelmesini beklediğimiz uğurcan bu kadar heyecan bu kadar sıkıntı bu kadar daralma niye be kardeşim sen büyük takımın büyük kalecisisin senin o arenada daha kendinden emin ve daha özgüvenli olman gerekir ben yine söylüyorum kalede sos var sıkıntı var
Ramiz 1 yıl önce
Takım hazırlık aşamasında ve bir sürü yeni futbolcunun adaptasyonu sürecinde ilk maçı oynamıştı..buna rağmen mükemmel iki golle avantaj sağlamayı bildiler.. Yarın zor maç olaca ama inşAllah sonuç çok güzel olacak..
Hasan 1 yıl önce
Büyük kaptan rahat ol. Yaparsan sen yaparsın.
Mert 1 yıl önce
Gördük defansiv oynatip sonradan acilipda tesadüf 2 gol bularak 2-2 bitti mac defansiv oynamakla mac kazanilmaz bizim takim zaten defansif 0!
yeter ki 1 yıl önce
sahada varını yoğunu ortaya koyan takım olsun varsın 10 - 0 yenilin. bizim taraftar her şeye gelir ama lakayıtlığa hiç gelemez. sahada karadeniz inadı gibi savaşan takım olsun yeterki başka birşey istemeyiz. takımın kapasitesini biliyoruz çıtamız belli, normal şartlarda bu takıma elenmeyiz. bize anormali yaşatmasanız seviniriz ama olmasa da canınız sağolsun YETER Kİ SAVAŞIN, FIRTINA GİBİ OLUN, EFSANE GİBİ OLUN.
ERK ERK 1 yıl önce
Şimdi kendime soruyorum bir bilen varsa bilene de ? Futbol denen oyunda ana amaç nedir? Başkan, sizede soruyorum eğer okuma imkanınız olursa ; Bizlere, yola çıkarken alt yapıdan yetenekli oyuncuları yetiştirip A takıma kazandırıp özümeze döneceğiz demiştiniz. Futbol da ana amaç tabiki öze dönüş olamaz sadece araç olabilir. Yanlış bilmiyorsam bütün büyük kulüplerin amacı Şampiyon olmaktır. Bakın sadece kulüplerin diyorum başkanların değil ? Peki öyleyse yazıcı daha futbolunun baharındayken terlettiği Keşan desenli forması daha kurumamışken neydi bu acele bişey mi isbat etmesi gerekiyordu da bizim haberimiz yok ? Peki daha sonra alt yapıdan gelen diğer gençlere de teklif gelirse ve onlarda gitmek isterse onlara ne diyeceksiniz daha çok paramı, daha ünlü bir kulüpmü, yolu açtınız artık. Kimseyi tutamazsınız. Tabiki zorla kimseyi tutamazsınız fakat bu kulüp kariyer yapmaya ve para kazanmaya mı uygun değil . Futbol denen bu menem şey nasıl bişey sadece biz taraftarlar hep aynı yerimizde kaldık yoksa kendimize şampiyon kulüpler in yanında mı taraf bulsaydık! yok yok biz hiç yalancı bahar peşinde olmadık yani biz hep zaten #yanyanaydık #

Gelişmelerden Haberdar Olun

@