Uğurcan Çakır şov yaptı

Uğurcan Çakır Kayserispor karşısında kalesinde devleşti.

Trabzonspor 26.07.2020, 08:59
Uğurcan Çakır şov yaptı

Avrupa devlerinin yakından takip ettiği Trabzonspor'un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır ligin son sınavında Kayseri karşısında şov yaptı.

Kalesine etten duvar ören 24 yaşındaki eldiven özellikle 36. dakikada Pedro Henrique’nin art arda attığı 2 şutta da başarılı oldu ve adeta takımını ipten aldı.

Kurtarışlarıyla ön plana çıkan Uğurcan, galibiyetin en önemli kahramanlarından birisi olurken, futbolseverleri de yine kendisine hayran bıraktı.


 

Yorumlar (10)
Farozli 6 ay önce
Penaltı kurtaramayan kaleci iyi kaleci değildir. Uğurcan bütün penaltıları yedi üstelik acemice yedi. Ya erken atladı, ya geç kaldı. Bugün de topa atlamak yerine sadece gözleriyle baktı. Penaltı olduğu zaman artık kesin gol yedik diyoruz. Kalede Onur varken arada bir tutuyordu en azından. Kaleci antrenörleri Uğurcani penaltı konusunda çalıştırsin. Bu kazma defans oyuncuları sürekli penaltı yaptırıyor bari kalecimiz sağlam olsun.
Mantıklı 6 ay önce
Büyük bir ihtimalle gideceği İngiliz takımının kaleci antrönerin buna ilk öğretmesi gerekeceği, penaltı atışlarında, rakip topa vurmadan herhangi bir köşeye çuval gibi atlaması olmalı !!!
Ercan 6 ay önce
Bu maçı kurtardı ancak 2 maçtır oyuna katkısı yok gibiydi. Penaltı zaafı bir eksisi tabii
Ali Fuat 6 ay önce
Kayseriyi küme düşürebilmek için kendilerini parçaladılar. Şampiyonluğun satıldığı son beş maçta elini kaldırmıyordu...
5561 6 ay önce
evet iki sıkıntı gözüküyor
1. bazen geç çıkıyor yuksek toplara veya hiç çıkmıyor,
2. penaltı özürlü....
Bordo 6 ay önce
Uğurcan yetenekli fakat penaltılarda hiçyok penaltı da kurtarma ihtimali olur mu diye düşünmek bile yok , sürekli boş vermiş gibi ters köşeye atlıyor en azından topu takip ettiğini gol yesende aynı köşeden konstere olduğun belli olur.denizli ve konya maçında yediği goller yetti artı bile...96 da rüştü ahtapot gibi olmuştu şikeci fb yi rüştü şampiyon yapmıştı...kaleci çok önemli....ugurcan satılırsa,erce ve arda çok daha fazla katkı sağlar ıkisi de kaliteli yetenekli.
Çakır 6 ay önce
Her geçen gün biten bir kaleci a.ömürü satmadık elimizde patladı, biran evvel satın bakalım kim alacak artist kaleci uğurcanı, 41 gol yemiş ve bir penaltı kurtarmamış.
Görünen köy. 6 ay önce
Rakip penaltıcılarının hangi ayakla penaltı kullandığı, hangi köşeleri gördüğü üzerinde bilgi sahibi olması lazım. Kaleciyi form olarak her maç, penaltı atacaklar için maç, maç hazırlamak lazım. TS de teknik heyette açık olduğu sezon boyu gözlendi. Genellikle sağ ayakla atılan penaltılar kalecinin sağına vurulur ançak kaleciler için kurtarılması zordur. Sol köşe kaleciler için en zor köşedir ancak sol ayakla kullanan içinde de riskli olup kalecinin üzerine ve dışarı gitme olasılığı sağ ayakla atılanlar göre fazladır. Penaltılar teknik vuruş olduğu ve mesafe nedeniyle falso verilmesi kaleciye avantaj sağlayacağından tercih edilmez. Penaltı doksan derecede topa yakın durup sağ ayakla etkili olarak ancak kalecinin sağına, geniş mesafede doksan derecede etkili kalecinin soluna ve üzerine vurulur. Sol ayaklı penaltıcılar benzer mesafelerde ters köşeleri kullanma olasılıkları fazla olmayıp genellikle kalecilerin soluna vururlar. Kaleciler penaltıcılardan gözünü ayırmaz taki hakem düdüğü çalıp atış kararı verinceye kadar. İyi kaleciler topa rakibin hangi dereceden(dik veya çaprazdan) geldiğini ve hangi ayakla vuracağını izleyip çizgi avantajını(el kol hareketi ile odak noktasını bozma) kullanmalıdır. Kaleciler ters köşeyi tercihi yerine, avına zıplayıp kaçıran kedi gibi ya topa gitsin yada çizgide marifetini göstererek rakibinin odaklanmasını bozsun! Kalecimizin bu açığını kapatacağını yeteneğine güvendiğimiz gibi inanıyoruz. Takımımıza bu noktaya geldiğin de bile çok sitem ettik, haklarını helal etsinler. Bizi şampiyonluğa kendileri inandırdılar sonrada böyle oldu. Kısacası kale ve forvet bölgesi iyi olmasaydı buraya gelemezdik. Şimdi de kupaya odaklanalım. Zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde gösterdikleri sabır, emek, alınteri için takım ve yönetime,desteğini hiç bir zaman esirgemeyen, bütün olumsuzluklara ve gözönünde sergilenen şaibelere rağmen sabır ve sağduyu gösteren büyük TRABZONSPOR camiasına ve taraftarına teşekkür ediyorum. İyi varız ve biriz! Bize her yer TRABZON.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@