UEFA'dan flaş açıklama

UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde vadesi geçmiş borçları nedeniyle 6 takımı UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu'na sevk ettiğini belirtti.   Açıklamada, hakkında soruşturma başlatılan Azerbaycan'd

Trabzonspor 26.11.2015, 08:10
UEFA'dan flaş açıklama
UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde vadesi geçmiş borçları nedeniyle 6 takımı UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu'na sevk ettiğini belirtti.
 
Açıklamada, hakkında soruşturma başlatılan Azerbaycan'dan Inter Bakü, Portekiz'den Braga, Romanya'dan Targu-Mures, Astra Giurgiu ve Botoşani ile Ukrayna'dan Dnipro kulüpleri hakkındaki kararın yıl sonundan önce verileceği ifade edildi.
 
Daha önce incelenmeye alınan Türk takımları Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Kardemir Karabükspor'un ise gelecek aylarda da soruşturmasının devam edeceği kaydedildi.
 
Galatasaray ve Kardemir Karabükspor dışında incelenen 8 kulübün Avrupa kupası gelirlerinin geçici olarak dondurduğu da vurgulandı.
 
UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu, Finansal Fair Play kurallarından Başa Baş (Break Even) kuralına uyumsuzluk nedeniyle Fenerbahçe ve Trabzonspor hakkında inceleme başlattığını geçen hafta duyurmuştu.
 
- Galatasaray incelenmeye devam ediyor
 
UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu, 2015-2016 sezonunda başa baş dengesini sağlaması için bazı takımlarla yapılan anlaşma kapsamında, Türkiye'den Galatasaray ve Kardemir Karabükspor'un da bulunduğu 8 takımın incelenmesine devam edildiğini de kaydetti.
 
Komisyon tarafından 2015-2016 sezonunda incelemesine devam edilen iki Türk takımı dışındaki diğer 6 kulüp ise İngiltere'den Hull City, Yunanistan'dan Panathinaikos, İsrail'den Hapoel Tel-Aviv, Polonya'dan Ruch Chorzow, Portekiz'den Sporting Lizbon ve Rusya'dan Rostov oldu.
Yorumlar (4)
Ercan Aslan 5 yıl önce
Tarihin en kötü Yönetimi iş başında ve onlara kalsa Cebren ve Hile ile devam etmek istiyorlar. Kulübün hiç bir şeyi kalmadı, geriye kalan sadece İTİBARI var..Onu da son hakem alıkoyma olayı ile zedelediniz. Bırakın gidin artık.
Samet B. 5 yıl önce
İHO ya oy verecekler belli kaç oy alacağını bile biliyor... bu durumda adayların sayısının artması sadece onun işine yarıyor... hekimoğlu amatör kulübü bile bi noktaya getirememişken trabzonsporun ondan ne gibi bir beklentisi olabilir tartışılması gereken bir konu... ayrıca hekimoğlu firmasının eski günlerini mumla aradığınıda herkes biliyor... sonuç itibariyle hekimoğlunu da zengin edelim sorun yok...
Zeki çalış 5 yıl önce
Trabzonspor Trabzonspor olalı böyle zulüm görmedi.ve o başkan hala yönetmeye aday.burası türkiye olurmu olmaz inşallah.
Hasan ucuncu 5 yıl önce
Kulubun neyi vardi iho dan once sadece kulup uzerinden rant edinen vektorler vardi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@