7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Türkiye taraftarlık raporu açıklandı en fanatik taraftar bakın hangi takım çıktı

Dünyanın en büyük taraftar etkileşim platformu Socios.com tarafından Türkiye taraftarlık raporu açıklandı.

Trabzonspor 20.07.2022, 12:33
Türkiye taraftarlık raporu açıklandı en fanatik taraftar bakın hangi takım çıktı

Yüzde 87,7 rekor oran ile Trabzon ilinde birinci olan Trabzonspor, Türkiye’de en yüksek oranda kendi şehrinde desteklenen takım oldu. Trabzon’dan sonra şehrin futbol takımını yüzde 36,03 oranla destekleyen Eskişehirsporlular Eskişehir ilinde birinci olurken, yüzde 34,20 oran ile Sivasspor taraftarları Sivas ilinde birinciliği kimseye kaptırmadı.

EN ÇOK TRABZONSPORLU TARAFTARLAR ÜNİVERSİTE MEZUNU
50 bine yakın taraftar arasında yüzde 39’luk oranla ‘üniversite mezunu’ olanlar en fazla yüzdesel çoğunluğa sahipken, ‘lise mezunu’ olanların oranı ise yüzde 32 ile ikinci sırada yer aldı. 4 Büyükler arasındaki eğitim durumu sıralamasında ise yüzdesel oranlar birbirine yakın olmakla birlikte Trabzonsporlu taraftarlar yüzde 43,3 ‘üniversite mezunu’ oranıyla sıralamada birinciliğe yerleşti.

Türkiye taraftarlık raporu açıklandı en fanatik taraftar bakın hangi takım çıktı
EN TARAFTAR TAKIM TRABZONSPOR
Ankete katılan taraftarlar arasında “Taraftarlık seviyenize 1-5 arası puan verseniz hangisi olurdunuz?” sorusuna yanıt verenlerin yüzde 65,6’sı 5’i işaretleyerek “Gerçek bir taraftar” olduğunu vurgularken, 4 büyükler arasında 5 puanı en fazla oranda işaretleyenler yüzde 70,9 oranla Trabzonsporlu taraftarlar oldu. Bordo-mavilileri yüzde 65,9 ile Galatasaraylı taraftarlar takip ederken, Fenerbahçeli taraftarlar yüzde 65,3 ile üçüncü sırada yer aldı. Taraftarlık seviyelerine 1-5 arasındaki puanlamada 5 veren Beşiktaşlıların oranı ise yüzde 63,7 olarak araştırma raporu sonuçlarına yansıdı.
 


Yorumlar (2)
recep63 3 hafta önce
Trabzonspor taraftarı futbolu bilen gerçek taraftardır. İstanbul takımı taraftarları sadece ahbap çavuş ilişkisi ile taraf olmuşturlar. Onlar taraftar olamazlar
Erdem 3 hafta önce
Bir de en ufak başarısızlıkta özellikle Trabzon kökenli futbolcular linç yemedekten kurtulursa daha güzel olur. Bizim 2. takımımız Trabzonspor değil, 1. takımımız Trabzon, hatta 2. ci takımımız bile yok. Her Türlü başarı veya başarısızlık Başkandan Hocasına tüm futbolcusuna tüm takıma aittir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@