"Türkiye bir drama tanıklık etti"

CHP Trabzon Mv. Av. Haluk Pekşen TBMM’de yaptığı basın toplantısında ve çıktığı bir televizyon programında, Trabzonspor’un maruz bırakıldığı durumu protesto etti. Pekşen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Dün akşam ki yaşanmış olay arkadaşlar burada ki

Trabzonspor 22.02.2016, 16:43

CHP Trabzon Mv. Av. Haluk Pekşen TBMM’de yaptığı basın toplantısında ve çıktığı bir televizyon programında, Trabzonspor’un maruz bırakıldığı durumu protesto etti.

Pekşen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Dün akşam ki yaşanmış olay arkadaşlar burada ki kırmızı kart otoriteye kırmızı karttır. Bence Türkiye’nin çok sayıda Salih Dursun’lara ihtiyacı vardır. Her alanda bu kırmızı kart! Yalnızca bu otoriteye değil, Türkiye’nin bugün gelmiş olduğu bu duruma sürükleyen bütün otoritelere kırmızı karttır. Ülkede bugün büyük bir Cumhurbaşkanlığı boşluğu vardır oraya kırmızı karttır. Bu ülkeyi büyük bir krizin eşiğine sürükleyen siyasi iktidara kırmızı karttır. Tekstil çöktü, müteahhitlik sektörü çöktü, turizm sektörü çöktü ve tümüyle hükümete kırmızı karttır. Bu ülkeyi Ortadoğu bataklığına sürükleyen başbakana kırmızı karttır. Yalnızca futbolu değil bütün spor federasyonlarını AKP’nin arpalığı haline çeviren Spor Bakanlığına kırmızı karttır. Yalnızca Spor Bakanlığına değil kulüplerin teknik direktör atamalarına dahi müdahale edip, AKP İl Başkanlıklarından kimlik ve referans mektubu getirmeye teknik adamları mecbur bırakan; bu ülkenin futbolunun başında olan zata, futbol federasyonunun başkanına kırmızı karttır Yalnızca onunda değil, hakem derneğinin hakem komitesinin başındaki herkese de bir kırmızı karttır. Kısacası keşke Salih Dursun’lar çoğalsa! Dün Türkiye büyük bir drama tanıklık yaptı; bu yalnızca Trabzonspor’a yapılmıyor; bütün kulüplerimizde yaşanan bir dram; bu dramı bugün örtbas edebilirsiniz ama bu gerçekler hiçbir zaman unutulmayacaktır. Salih Dursun’a bir siyasetçi olarak minnettarım; teşekkür ediyorum. Keşke Türkiye’nin Yargıtay’ına da bu kırmızı kartı gösterseler de, Yargıtay’da bu halkın güvenini kazanmak için bir şeyler yapsa; bir yargı mercii toplumun sadece %20’sinin güvenini kazanmışsa bu kırmızı kart orayadır. Bu kırmızı kart Danıştay’a dadır; bu kırmızı kart üniversitelere dedir; bu ülkede susmaması gereken ama korkuya mahkûm olup boyun eğen herkese gösterilen bir kırmızı karttır! Keşke bu ülkenin çok sayıda Salih Dursun’ları olsaydı…” dedi.

Yorumlar (9)
Trabzonlu 5 yıl önce
Kendinize pay çikarmayın bu olaydan CHP nin bu ülkede iktidara gelme şansı kalmamıştır Oy uğruna Bu olaya sahip çıkıyorsunuz ama boşuna
Ahmet akın 5 yıl önce
Ben daha öncede yorum olarak yazdım,değerli Haluk Pekşen diğer Akp 4 vekiline bedel
mehmet öz 5 yıl önce
Akp ye oy veren birisi olarak helal olsun diyorum.yüzde yüz haklı.bu durumda
Yusuf Babuz 5 yıl önce
Helal olsun sayın vekil, bizim bakanlar kurulunda beş kişi Trabzonsporlu bakanımız olduğunu Berat Albayrak söylemişti hadi bakalım en kötü gün görelim gücünüzü, Trabzonsporun hakkının yediğini bütün dünya ve MHK başkanı açıkladı kendileri de kabul ediyorlar.
adem dogan 5 yıl önce
Türkiyeye, Trabzon ve trabzonspora tayyibin zararlarını görmeyen kendini uyanık zanneden bunca Trabzonlu var ve bu kişiler kendilerini vatansever görmekte aynı zamanda iyi seçim yaptıklarından ölünce cennete gideceklerini zannetmektedirler. uyan be Trabzonlu. uyursan ölür, bitersin....
Salih dursun 5 yıl önce
Akpartili trabzonlu bakan vekiller nicin sesiniz cikmiyor.
almanya bahnhof 5 yıl önce
Akp Türkiyemizin bütün yüçe değerlerini yerle bir etti.her şey kokuşmuş.Adalet sistemi diye bir şey kalmamış.Kabile sistemine geçtik sanki.
osman yavuzyilmaz 5 yıl önce
basbakan simdiki cumhurbaskani ne demisti birkac sene avrupaya gitmeyiz olur demisti daha neyi konusuyoruz,ama ben chp li vekili kutluyorum,neden akp lilerden tik yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@