banner526

banner533

banner513

TS eski Başkanı: "Sadi hocayla devam..."

Bordo-mavili kulübün göreve yeni gelen yönetim kurulunun eski başkanlara yaptığı davetin ardından hafta sonu Trabzon'a gelerek Antalyaspor maçını izleyen Albayrak, açıklamalarda bulundu. HERZAMAN TRABZONSPOR'UN YANINDAYIZ   Eski başkan Nuri Albayrak, birl

Trabzonspor 22.12.2015, 12:57
TS eski Başkanı:
Bordo-mavili kulübün göreve yeni gelen yönetim kurulunun eski başkanlara yaptığı davetin ardından hafta sonu Trabzon'a gelerek Antalyaspor maçını izleyen Albayrak, açıklamalarda bulundu.
HERZAMAN TRABZONSPOR'UN YANINDAYIZ
 
Eski başkan Nuri Albayrak, birlik ve beraberliğin olduğu yerde başarının geleceğini belirterek, "Sağ olsun başkan bizi aradı. Trabzonspor'da birlik beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Biz maçlara gelsek de gelmesek de her zaman Tabzonspor'un yanındayız. Gönül isterdi ki tüm başkanlar gelsin ama bazılarının işleri güçleri vardı. Onların kalplerinin de Trabzonspor'un başarısı için attığını biliyoruz. Güzel bir organizasyondu, arkadaşlara teşekkür ederiz" dedi.
 
SADİ HOCAYLA DEVAM EDİLMELİ
 
Albayrak, Ersun Yanal'ın tekrar takımın başına gelmesini tasvip etmeyeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Benimle çalışmış bir teknik adam ama ben bugün başkan olsam Trabzonspor'un başına Ersun Yanal'ı getirmem. Trabzonspor'un teknik direktör değişimine ihtiyacı yok, Sadi hocayla devam edilmesi lazım.
 
Şehrimizin çocuğu, bütün fedakarlığı yapar. Trabzonspor'un teknik direktörlük problemi yok, ekonomik problemi var. Gelirleri nasıl arttırabiliriz, giderleri nasıl azaltabiliriz. Onun hesabını yapalım. Altyapıyı bildiği için de Sadi Tekelioğlu bir şanstır. Trabzonspor, özüne dönmelidir. Trabzon ve yöredeki şehir takımları yeter. Önce 1461'de sonra da Trabzonspor'da forma giyecek oyuncular çıkar."
 
TARAFTAR STADA GELMELİ
 
Karşılaşmada taraftar sayısının istenilen düzeyde olmadığını ancak bir artış yaşandığını gördüğünü de anlatan Albayrak, "Trabzonspor'un genel kuruluna 8 bin insan geldi, statta 5 bin kişi vardı. Bu üzücü, inşallah zamanla taraftarın gönlü alınır. Sadece bu Trabzonspor ile ilgili de değil, son yıllarda taraftarlar, futboldan soğudu" diye konuştu.
 
TARAFTAR ŞAMPİYONLUK İÇİN SABRETMELİ
Trabzonspor'da göreve gelen yönetimden hemen şampiyonluk beklenmemesi gerektiğini dile getiren Albayrak, şunları kaydetti:
 
"1-2 yıl Trabzon halkı, Trabzonspor camiası, Trabzonspor'dan şampiyonluk beklememeli. Basın, kamuoyu, kimse şampiyonluk beklentisinin içine girmesin. Tek beklentileri Trabzonspor'un ekonomik durumunun düzelmesi olsun. Bu beklenti doğrultusunda 2-3 yılda iyi bir ekip kurulur. Hep, şampiyonluğu ön plana aldık, ekonomi hiç gündeme gelmedi. Borç için söylenen 600 milyon liranın üzerinde. Her yıl 250 milyon lira gider var. Gelir ise ortalama 80 milyon lira. Öncelikli olarak ekonomik dengenin kurulması gerekir. Bu giderleri, borçları aşağıya çekelim. Şu anda Trabzonspor var olma ile yok olma arasında mücadele ediyor." 
 
-
Yorumlar (3)
ahmet 5 yıl önce
Albayrak doğru söylemiş. Büyük hedefler büyük masraf. Trabzonsporun mutlaka hedefi olmalı ama illa şampiyonluk derse kaybederiz. Öncelik ekonomi plmalı. Şampiyon olma konumuna gelebilirsek kimse hayır demez.
hep destek 5 yıl önce
Albayrak çok biliyor... Liman ihalesini Trabzonspor un elinden aldı.. Kimdir necidir bilen var mı....
erol 5 yıl önce
hem seyirci stada gelsin diyorlar hem sadi ile devam diyorlar kusura bakmayın sadi ile bu takım gitmeyeceğinden stada kimseyi getiremezsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@