Trabzonspor'un yıldızı Ndiaye'den 650 aileye Koronavirüs yardımı!

Trabzonspor'un yıldızı Ndiaye'den Koronavirüs yardımı.

Trabzonspor 01.04.2020, 21:13 01.04.2020, 21:17
Trabzonspor'un yıldızı Ndiaye'den 650 aileye Koronavirüs yardımı!

Trabzonspor'un Senegalli yıldız oyuncusu Badou Ndiaye, doğduğu semtte yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınından etkilenen 650 aileye yardımda bulundu.

Ndiaye'nin ailesi, Senegal'in başkenti Dakar'a bağlı Diamaley ve Post ilçelerinde 650 aileye pirinç, sabun, çamaşır suyu, dezenfektan ve deterjan bulunan yardım kolilerini ailelere dağıttı.

Ayrıca Diamaley sağlık merkezine, maske, dezenfektan, hijyen kiti ve tıbbi malzemelerin bulunduğu yardım Ndiaye'nin ailesi tarafından ulaştırıldı.

Badou Ndiaye, yaptığı açıklamada, tüm dünyanın koronavirüs nedeniyle zor bir süreçten geçtiğini söyledi.

"Bugün dayanışma gösterme günü. Bu zorlu şartlar beni doğduğum topraklardaki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye itti." diyen ünlü futbolcu Ndiaye, birçoğu salgın nedeniyle işlerini kaybeden bu insanlara elinden gelen en iyi şekilde yardım etmeye çalıştığını belirtti.

Ndiaye, "Allah'ın izniyle bu zorlu sürecin üstesinden hep birlikte gelerek daha güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum." ifadesini kullandı.

Senegal için dua ettiğini aktaran Ndiaye, Türkiye'nin Kovid-19'la başarılı bir mücadele verdiğini, kendisini Trabzon'da güvende hissettiğini ifade etti.

Bordo-mavili takımın devre arasında kadrosuna kattığı Senegalli yıldız futbolcu, daha önce Galatasaray'da top koşturmuştu.

Yorumlar (1)
bahar 10 ay önce
650 aileyee yardim vermişde . hangi ille verdi trabzon spori trabzon illiye versin . deyacimda trabzonde yaşeyorum iki cocukla bi gelirim yok . kimsa yok kapimi calib acmisin tokmusun deyecek . bilmilarmi kimi neyi var yok liyi beli kapi kadar dosyam hec bişeyim yokliyi hakinda . könüşan cok boş boş icrada yok . bilmam 1000 tl yardim var miş fakir fukaraya nerdeeee . dayimiz yok YÜKARI YERDE CALIŞAN :( Birakinya baree yalan yazmayiii.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@