banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzonspor'un şampiyonluk planı hazır

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir'in şampiyonluk planı hazır.

Trabzonspor 24.04.2020, 08:54 24.04.2020, 09:01
Trabzonspor'un şampiyonluk planı hazır

Süper Lig'de corona virüsü nedeniyle verilen araya lider giren Trabzonspor'da tüm planlar sezon sonu şampiyonluğuna göre yapılıyor. Karantina günlerinde futbolcular ile yakında temasına devam eden Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, bir yandan da ekibiyle beraber sezon sonunda takımını şampiyon yapabilmek için planlarını hazırlıyor. Genç teknik adam kalan haftalarla ilgili notlarını çıkardı. Önce yardımcılarıyla sonra da futbolcularıyla paylaşılan notlarda ise 6 madde yer aldı. İşte o maddeler...

Karadeniz temsilcisi, Süper Lig'de lider konumdayken corona virüsü sebebiyle futbol durmuştu. Zirvede yer alan Trabzonspor'da teknik direktör Hüseyin Çimşir, lige verilen arada kendisine ve yardımcılarına özel bir ders verdi.

Bordo-mavililerin teknik heyeti, evlerinde önce Trabzonspor'un oynadığı 26 karşılaşmanın tamamını detaylı şekilde izledi. 26 haftayı takip eden Çimşir ve ekibi tuttukları notları video konferans yöntemiyle birbirleriyle paylaştı.

RAKİPLER İNCELENDİ

Trabzonspor'da Hüseyin Çimşir ve kurmayları, kendi takımlarının analizini tamamladıktan sonra ligde kalan 8 haftada oynayacakları rakiplerin karşılaşmalarını da izlediler.

Böylece ciddi bir data elde eden Karadeniz temsilcisinin teknik heyeti, corona virüsü sonrası meşin yuvarlak santraya yeniden konulduğunda takip edecekleri rotayı çizmiş oldular. Kalan 8 maçla ilgili olumlu ve olumsuz senaryolar belirlendi. Buna karşı önlemler de hazırlandı.

6 MADDE ÇIKARILDI

Hüseyin Çimşir, geçmiş maçları izleyip kalan haftalarla ilgili notlarını çıkardı. Önce yardımcılarıyla sonra da futbolcularıyla paylaştı. İşte Çimşir'in o sözleri:

1- TAKIM RUHU KORUNACAK

Geride kalan haftalarda diğer takımlara oranla bizi en fazla ön plana çıkaran faktör, ekip ruhu. Birlikte sevinip, birlikte üzülen bir yapıya sahibiz. Kalan haftalarda da herkes birbirini kollasın, hatasını kapatsın. Bir takım olarak hareket edelim.

2- HEP SAKIN KALINACAK

Panik düğmesine basmadığımız maçlarda çok daha rahat hareket ediyoruz. Stres altına girince hatalarımız çok artıyor. Skor bizde de olsa geriye de düşsek oyun planımızdan sapmamalıyız. Doğru oynayınca ligde bizimle baş edebilecek takım yok.

3- REHAVETE KAPILMAK YOK

Buraya kadar çok iyi geldik. Futbola ara verildiği için konsantrasyonların bozulması doğal. Ancak ligin en önemli bölümünde olduğumuz unutulmamalı. Sezon açılır açılmaz kaldığımız yerden devam etmeliyiz. Asla rehavete kapılmayalım.

4- TECRÜBE KONUŞACAK

Ligin en zor haftalarına gireceğiz. Kalan 8 haftada bu baskıyı en iyi kaldıracak isimler bu atmosferi daha önce yaşayanlar. Tecrübeli isimlerin takımdaki rolü artacak. Ellerini taşın altına koyacaklar, gençleri de bu dönemde eğitecekler.

5- FORMA GARANTİSİ VERMEM

Şu anda kimin ne kadar formda olduğunu bilmiyorum. Kim nasıl dönecek onu da bilmiyoruz. Bu sebeple kimse "Formam garanti" demesin. Yeniden antrenmanlara başladığımızda herkes testlere girecek. Kendini hazır tutanlar sahada olacak.

6- HERKES ÖZVERİLİ OLSUN

Zor bir dönemden geçtiğimiz gerçek. Ancak bir de bu kadar yaklaşmışken bu camiaya yaşatabileceğimiz bir şampiyonluk var. Herkes özverili olsun. Kalan 8 haftada elinizden gelenin fazlasını yapın. Sonunda o kupayı kaldırın ve birlikte sevinelim.

.

Yorumlar (1)
Halil İbrahim ŞAHİN 7 ay önce
Doğru oynayınca, kendi oyununu oynayınca evet ligde Trabzonsporun bileğini bükecek takım yoktur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@