Trabzonspor’un kasasına 10 Milyon TL gelir! Geçen ay gerçekleşti

Trabzonspor Divan Kurulu gerçekleştirildi.

Trabzonspor 14.06.2021, 12:25 14.06.2021, 13:37
Trabzonspor’un kasasına 10 Milyon TL gelir! Geçen ay gerçekleşti

Trabzonspor’un Divan Kurulu’nda konuşan Ahmet Ağaoğlu önemli açıklamalar yaptı.

Mali konulara değinen Ağaoğlu “Bir benzin istasyonu işi vardı. Geçtiğimiz yönetimden devraldığımız ancak ciddi sıkıntıları nedeniyle satışını yapamadığımız, onun da satışını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik ve 10 Milyon TL bir gelir elde ettik.” İfadelerini kullandı.

Ağaoğlu açıklamasında “Bütün gelir ve giderleri kamuoyu ile paylaşmasak bu tür yorumların yapılmasına bir yerde anlam vereceğim. Geçen yıl gerçekleşen gelirimiz 446 Milyon TL bunun içerisinde sıkıntılı sürece rağmen en büyük geliri sermaye artışından elde ettik. Ocak ayından gelen artıştan 133 Milyon TL gelir elde ettik. Trabzonspor’un sermayesi 500 Milyon TL’ye çıktı. Aynı zamanda TRA Token adı altında kulüp üyelerinin, taraftarlarının satın almış olduğu dijital varlıktan da ciddi bir gelir elde ettik. 2.3 Milyon adet satış gerçekleştirdik. 40 Milyon TL bir gelir elde ettik. Sizlerin de malumu üzere, bir benzin istasyonu işi vardı. Geçtiğimiz yönetimden devraldığımız ancak ciddi sıkıntıları nedeniyle satışını yapamadığımız, onun da satışını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik ve 10 Milyon TL bir gelir elde ettik. Bunları üst üste koyduğumuzda 446 Milyon Lira gibi bir gelir rakamına ulaştık. Bugün itibariyle yaptığımız transferlerden sonra limitimizde bizim lehimize kullanmadığımız ciddi bir açık vardı. Bu transferler ve önümüzdeki yapılacak transferlerin hepsini karşılayabilecek kaynağa ve limite sahibiz. Zaten elimiz kolumuz transfer limiti ve banka anlaşması nedeniyle bağlı. İstesek dahi yapamayız. Şartlar el verse bile biz Trabzonspor’un hangi noktalardan geçtiğini biliyoruz. Bu kulüp oyuncularına maaşlarını ödeyemeyen, transfer yasağı yiyen, FIFA’da 30’un üzerinde davası olan bir durumdaydı. Tekrar bunları yapmak ne bizim ne bizden sonra gelecek yönetimlerin haddi değildir.” İfadelerini kullandı.

Trabzonspor Divan Kurulu Toplantısının tamamını izlemek için tıklayınTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Tshane 2 ay önce
Saygiyi hakeden bir baskan.Allah kolaylik versin bu yolda yaptiklarin hizmetin umarim unutulmaz.yaptigin transferler kolay degil lakin bizim taraftarimiz her zaman kötü bir yanini bulmakta basarilidir.
Hamdi Topal 2 ay önce
Emeklernize, gosterdiginiz oz veriye cok tesekkurler, baskan ve ekibi aynen devam…Sydney / Australia Not : yasasin TRABZON SPOR
Erdem 2 ay önce
Önemli olan parayı verimli kullanmaktır gelirin yüksek olması değil. Bu lafa herkes güler fakat ben öyle insan tanıyorum ki asgari ücretin 3 katı kazanıp 4 katını harcıyor. Zaten böyle olmasa insanlar neden kredi kullanıp bi de icralık olsun. Şuan için parasal olarak iyi yönetiliyoruz sadece Türkiye Kupası ve ligde iyi bir sıralama yakalamaya geldi sıra. Böyle devam Ahmet Başkan başladığın gibi bitir kimse seni unutmaz böyle devam, şampiyonlukta yakışacak inşAllah sadece kadroyu bozma yeter.
Sabır 2 ay önce
Başkan ve taraftar biraz sabır. İyi gidiyorsunuz ekonomik olarak. Rakiplerin borçları onları 3-5 sene içinde transfer yapamaz konuma getirecek. Siz böyle devam ederseniz gelecek 10 yılda en az 3 şampiyonluk bekliyorum.
B.Yılmaz 2 ay önce
Başkanım bir gün başkanlık için yokum dersen ki inşAllah demezsin.Bu klübün yönetim şeklini içeren bir anayasasını hazırla ki senden sonra gelecek olanlar kafalarının estirdiği gibi at koşturup klübü batırmasın.Bırakacağın en büyük miras bu olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@