Trabzonspor'un eski başkanının gazetesinden skandal haber!

Trabzonspor'a bir açıkça "FETÖCÜ" demedikleri kaldı.

Trabzonspor'un eski başkanının gazetesinden skandal haber!
Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor'un  2010-11 sezonunda çalınan şampiyonluk kupası için sürdürdüğü haklı davasında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bordo mavililer Avrupa'da hakkını aramayı sürdürürken Türkiye'de ise akıl almaz iftira ve imalarla karşı karşıya kalıyor.

Bordo mavililerin 2010-11 dönemi sonrası yıllardır süren ve 2011-15 yılları arasında ödenen avukatlık ücretleri "FETÖ'YE HARAÇ" iftirasıyla kullanılmaya başladı. Bu iftiranın sahibi ise çok yabancı değil... Trabzonspor'un eski başkanlarından Nuri Albayrak'ın sahibi olduğu Yenişafak Gazetesi'nde bugün yayınlanan haberde Trabzonspor'un FETÖ'ye haraç verdiği öne sürüldü. Ayrıca gazete şike sürecinin "FETÖ kumpası" olduğunu savundu.

Şike sürecinde Trabzonspor adına büyük mücadele içerisinde olan ve suçlandıkları iftiralardan aklanan eski başkan Sadri Şener ile Asbaşkan Nevzat Şakar'ın avukatlığını yapan Ali Çelik'e 2011-15 yılları arasında toplam  2 milyon 713 bin 64 TL ödendi. Bu ödemelerin yapılan sözleşmeler gereiyle faturalarıyla ödenen ücret olduğu o dönemde de paylaşılmıştı. Ancak amacı Trabzonspor'u karalamak ve şike sürecinin tamamen kumpas olduğu algısını yaratmak olan gazete, Avukat Ali Çelik'in FETÖ'cü olduğunu ve Trabzonspor'un ona yaptığı avukatlık ödemelerinin "haraç" olduğunu yazdı. 

Haber sosyal medyada yayılmaya başladığı gibi Trabzonsporlu taraftarların yoğun tepkisini çekti. Taraftarlar gazetenin sahibi Nuri Albayrak'a da sert tepki gösterdi.
Trabzonspor'un eski başkanının gazetesinden skandal haber!
Trabzonspor'un eski başkanının gazetesinden skandal haber!


İşte o akıl almaz haber;

FETÖ’nün Şike Kumpası sürecinde Trabzonspor’u da haraca bağladığı ortaya çıktı. Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener ile eski Asbaşkanı Nevzat Şakar’ın avukatlığını yapan Ali Çelik, örgütün ‘İstanbul Adliyesi İmamı’. Çelik’e kulüp kasasından tam 2 milyon 713 bin TL ödeme yapıldı

Kamuoyu Avukat Ali Çelik’in ismini ilk olarak Şike Soruşturması sürecinde Trabzonspor’un avukatı olarak duydu. FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan Şike Soruşturması’nın şüphelilerinden olan Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener ile eski
Asbaşkanı Nevzat Şakar’ın avukatlığını yapan Çelik, şimdi FETÖ’nün avukat yapılanması soruşturmasında şüpheli. Emniyet’in hazırladığı ve soruşturma makamlarına gönderdiği bilgilere göre Çelik, FETÖ’nün ‘Alevi Vatandaşlardan Sorumlu İmamı’ Süleyman Uysal’ın yardımcılığını yapıyor. Firari eski savcı Zekeriya Öz ile ailece görüşen, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Mutlu Ekizer ile sürekli temasta olan Çelik, Uysal’dan aldığı talimatları savcı ve emniyet yetkililerine iletiyordu.
Trabzonspor'un eski başkanının gazetesinden skandal haber!

AYTAÇ VE ÖZDİL’LE AYNI YERDE

MASAK kayıtlarına göre Ali Çelik’in Merter Vergi Dairesi’nde ‘Hukuk Danışmanlığı ve Temsil Faaliyetleri (Avukatlık Faaliyetleri)’ şeklinde kaydı var ve 2011-2015 arası hesabına yüksek meblağlarda para giriş-çıkışı oldu. Otel kayıtlarına göre Kızılcahamam’daki FETÖ üssü olan Asya Termal Tatil Köyü’nde Önder Aytaç ve FETÖ Emniyet İmamı Osman Hilmi Özdil (Kozanlı Ömer) ile aynı tarihlerde kaldı.

SÖZLEŞMELİ AVUKAT

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olan, 2000 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Marmara Bölgesi kısmında ‘emniyet sözleşmeli avukatı’ olarak göreve başlayan Çelik, 2014 yılında sözleşmeler feshedilene kadar da Emniyet bünyesinde çalıştı. 2006’da Bosna Hersek, 2007’de Suriye ve Ürdün, 2012’de ABD, 2013 ve 2014’te Fransa ve Belçika’ya seyehat eden Çelik, seyahatlerinin bir kısmını FETÖ’nün ‘Mafya İmamı’ Dilaver Azim’in tur şirketiyle yaptı. Çelik ayrıca Emniyet avukatı olarak Ergenekon sanıklarının şikâyetçi olduğu polislerin avukatlığını da yürüttü.

O HAVALELERİN NEDENİ...

Kayıtlara göre Ali Çelik’in hesabına 2011-2015 yılları arasında 2 milyon 713 bin 64 TL yatırıldı. Çelik bu parayı ifadesinde şu şekilde açıkladı: “Bu havaleler Trabzonspor’un Başkanı Sadri Şener ve Futbol Şube Sorumlusu Nevzat Şakar’ın savunma ücreti olarak Trabzonspor A.Ş. ve Trabzonspor Derneği’nin KDV dahil toplam olarak yaptıkları ödemedir. Para resmi sözleşme karşılığı geldi ve faturalandırıldı.”

Adliye imamıydı

Emniyet raporuna göre, Şike soruşturması sürecinde şüphelilerin avukatlığını milyonlarca lira karşılığında yapan Çelik, FETÖ’nün İstanbul Adlyesi İmamı. Tek görevi bu da değil. FETÖ’nün Alevi vatandaşlardan sorumlu imamı olarak faaliyet gösteren Süleyman Uysal’ın da yardımcısı olan Çelik, 1996 dönemi Polis Akademisi öğrencilerinin de FETÖ içindeki sorumlu abisi ve örgütün mahrem hizmetler sorumluları arasında. Çelik ifadesinde 15 yıldır terörle mücadelede görev alan polisleri savunmak üzere avukatlık faaliyeti yürüttüğünü savunarak, bu görevi uzun zamandır terör örgütlerine karşı yaptığını iddia etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler