Trabzonspor’un borcu ne kadar? Uzun yıllar sonra bir ilk!

Trabzonspor Olağan Divan Kurulu gerçekleşti.

Trabzonspor 18.10.2019, 15:33
Trabzonspor’un borcu ne kadar? Uzun yıllar sonra bir ilk!

Haber61 - Spor Servisi

Trabzonspor Olağan Divan Kurulu bugün gerçekleşti. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu yaptığı konuşmada kulübün mevcut borcunu açıkladı ve yıllar sonra ilk defa azalma olduğunu belirtti. Ayrıca Ağaoğlu “Sayın Özkan Sümer’le oluşturduğumuz yönetimden sonra ilk kez Trabzonspor borç azalttı. 70 Milyon Dolar’la o zaman almıştık 45 Milyon Dolar’a düşürmüştük. Bıraktığımızda da 7 Milyon Dolar’a düşürmüştük. 2 sene içinde 33 Milyon Dolar borç ödemiştik. Haziran’da karşınıza gelirken 1 Milyar 292 Milyon borçla gelmiştik şuan itibariyle 940 Milyon Lira. Ama bunun içinde 85 Milyon Liralık benzin istasyonundan kaynaklı onun satışı da bir hafta içinde gerçekleşecek. Şuan itibariyle Trabzonspor’un borcu 840 Milyon Lira’ya inmiş durumda.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca sponsor anlaşmalarını da açıklayan Ağaoğlu “Burada sermaye artışından 77 Milyonluk bir gelir oldu. Yeni sponsorluklarla Türkcelle 30 Milyon TL + kdv, Huwaevi ile 22.5 TL + kdv, Vestel ile 9 milyon Euro + kdv, QNB ile 6 Milyon TL + KDV bunlar 3 yıllık. Yaklaşık olarak 120 Milyon TL sponsorluk geliri elde ettik Trabzonspor 3 ay içinde. Kombine satışında bu sene 34 bin oldu. Mağazalarda 4 ayda 35 Milyon TL, geçen yıl 12 ayda 34 Milyon TL idi. Geçen sene 105 BİN adet forma satılmıştı toplamda. Şuan 4 ayda 130 bin hedefimiz 200 bin.”şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
GÖKCAN 2 yıl önce
Adamsın , Ahmet başkan , Aynen yola devam , iyi gidiyorsun

teşekkürler
6101 2 yıl önce
Şu güzel takımın 10 senesine ipotek koyanlar utansın.. Başkanım yanındayız
Ts li 2 yıl önce
Ahmet ağaoğlu dürüst külüp için çirpinan kisacasi faydali bir isim dileriz bozulmaz inşAllah bu şekilde uzun yillar ts nin başkanlikta görev yapmasini dileriz .
6161 2 yıl önce
muharrem ve ibo bunlari okuyunca utaniyorlarmi acaba
belediye baskanı 2 yıl önce
Belediye başkanına çağrımızdır.. Trabzon merkezde yıllardır bir tane benzin istasyonu yapılmamıştır. Buna karşılık araç sayısı yıllara göre 100 kat artmıştır. Vatadandaşları neden birkaç kişiye muhtac ediyorsunuz.. Yeni mahalledeki alan 3 tane yan yayan benzin istasyonu olu ve bunların tüm işletme ve geliri TS bırakılırsa süper olur
zübük 2 yıl önce
başkanımızın ve hocamızın arkasında olmamız lazım her daim.
Salih Aydın 2 yıl önce
Yaşım 65 in üzerinde karadenizliyim.trabzon sporluyum.cebimde ki kartım Vakıfbank Trabzonspor kartı ama bazen üzülmüyorum değil,bu yönetimi takdir ediyorum çabalarını desdekliyorum.hic olmazsa bizi sitresten uzak tutuyorlar,iyiki varsınız Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri.hepinize teşekkürler.
yine de çok 2 yıl önce
yine de çok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@