Trabzonsporlu futbolcuların değerleri eridi

Şampiyonluk mücadelesi verdiği 2019-20 sezonunun ardından bu yıl Süper Lig´de arzu ettiği sonuçları alamayan Trabzonspor´da sportif noktada yaşanan düşüş takımın piyasa değerine de yansıdı. Bordo mavililer, 142 günde yaklaşık 7 milyon Euro´luk değer kaybı yaşandı.

Trabzonspor 28.12.2020, 11:01 28.12.2020, 11:14
Trabzonsporlu futbolcuların değerleri eridi

Süper Lig´de bu sezon çıktığı 15 maçta 20 puan toplayabilen ve zirvenin 9 puan gerisinde yer alan Trabzonspor´da sportif anlamda devam eden düşüş, takımın piyasa değerine de olumsuz yansıdı. Dünyaca ünlü futbol veri sitesi Transfermarkt´ta 4 Ağustos 2020 tarihinde yapılan güncellemede bordo mavililerde 15 futbolcu piyasa değerini artırarak söz konusu dönemde takımın toplam piyasa değeri yaklaşık 82 milyon Euro civarında olurken, 23 Aralık´taki son güncellemede ise takım değerinde ciddi değer kaybı yaşandığı görüldü ve takım değeri 75.78 milyon Euro´ya geriledi.

BİR ÖNCEKİ DEĞERLENDİRMENİN ALTINDA KALDI
Trabzonspor
´da 142 gün önce yapılan değerlendirmede 11 oyuncu değer kaybı yaşarken, son güncelleme ile 17 oyuncunun piyasa değerinde düşüş yaşandı. Yine Ağustos ayında 15 oyuncunun değerinin arttığı bordo mavililerde son güncellemede ise sadece 5 oyuncu değerini yükseltebildi. Trabzonspor´da Ağustos ayındaki değerlendirmede 8, aralık ayındaki son güncellemede ise 9 oyuncu mevcut piyasa değerlerini korudu.

17 FUTBOLCU´NUN DEĞERİ DÜŞTÜ
Trabzonspor´da yapılan son güncelleme ile birlikte 17 futbolcunun piyasa değerinde düşüş yaşandı. Uğurcan Çakır´ın değeri 16 milyon Euro´dan 14.5 milyon Euro´ya, Abdülkadir Ömür 13 milyon Euro´dan 11 milyon Euro´ya, Benik Afobe 6 milyon Euro´dan 4.6 milyon Euro´ya, Djaniny Semedo 5 milyon Euro´dan 4 milyon Euro´ya, Hüseyin Türkmen 2.2 milyon Euro´dan 1.9 milyon Euro´ya, Fousseni Diabate 2.2 milyon Euro´dan 1.8 milyon Euro´ya, Gaston Campi 1.8 milyon Euro´dan 1.3 milyon Euro´ya, Majid Hosseini 1.7 milyon Euro´dan 1.2 milyon Euro´ya, Yusuf Sarı 1.2 milyon Euro´dan 1 milyon Euro´ya, Flavio 1 milyon Euro´dan 850 bin Euro´ya, Stiven Plaza 900 bin Euro´dan 650 bin Euro´ya, Bilal Başacıkoğlu 600 bin Euro´dan 500 bin Euro´ya, Erce Kardeşler 550 bin Euro´dan 500 bin Euro´ya, Kamil Ahmet Çörekçi 450 bin Euro´dan 400 bin Euro´ya, Joao Pereira 325 bin Euro´dan 300 bin Euro´ya ve Muhammet Taha Tepe 300 bin Euro´dan 200 bin Euro´ya geriledi.

Trabzonsporlu futbolcuların değerleri eridi

SADECE 5 OYUNCU DEĞER KAZANDI
Takım değerinde önemli kayıp yaşayan bordo mavililerde sadece 5 oyuncu değerini yükseltirken, bu 5 ismin 3´ü yeni transferler oldu. Trabzonspor´da Lewis Baker değerini 2.8 milyon Euro´dan 3.5 milyon Euro´ya, Edgar Ie değerini 2.1 milyon Euro´dan 2.7 milyon Euro´ya, Marlon 2 milyon Euro´dan 2.5 milyon Euro´ya, Serkan Asan 1 milyon Euro´dan 1.8 milyon Euro´ya ve Safa Kınalı 150 bin Euro´dan 225 bin Euro´ya yükseltti.

9 İSİM DEĞERİNİ KORUDU
Trabzonspor´da 9 isimin ise mevcut piyasa değerlerinde değişim yaşanmadı. Bordo mavililerde Caleb Ekuban´ın 5.5 milyon Euro, Anthony Nwakaeme´nin 5 milyon Euro, Vitor Hugo´nun 4.5 milyon Euro, Abdulkadir Parmak´ın 4 milyon Euro, Anders Trondsen´in 90 bin Euro, Ahmet Canbaz´ın 100 bin Euro, Atakan Gündüz´ün 50 bin Euro ve Faruk Can Genç´in 50 bin Euro´luk piyasa değeri sabit kaldı.

EN DEĞERLİ OYUNCU YİNE DE TRABZONSPOR´DA
Öte yandan yaşanan değer kaybı ve düşüşe rağmen Süper Lig´in en değerli oyuncusu Trabzonspor´da yer aldı. Bordo mavililerde 142 günde piyasa değerinde 1.5 milyon Euro´luk kayıp yaşamasına rağmen Uğurcan Çakır 14.5 milyon Euro´luk güncel piyasa değeri ile yine Süper Lig´in en değerli oyuncusu konumunda yer aldı. Söz konusu dönemde değeri 2 milyon Euro düşen Abdülkadir Ömür ise ikinci sıradan ligin en değerli 4´üncü ismi konumunda yer aldı.

Yorumlar (10)
Ersin. 3 hafta önce
Vitor hugo,,,edgar li,,,,ekuban,,,enwekame,,dışındaki tüm yabancı topçuları devre arası bavulunu eline verin uçak biletlerini de alın direk memleketlerine gönderin onların yerine futbolcu alabiliyorsanız alın alamıyorsanız altyapıdan çıkarın A,takıma genćleri bakın top nasıl oynamıyormuş görsünler
Ruh61 3 hafta önce
Her mevkide bir muz oynarsa sonuclarina katlanacan.
İsiyin 3 hafta önce
takım eriyor başkan
Bordo 3 hafta önce
Oyun sistemi ile de alakalı, avcı futbol felsefesi öyle oyuncu parlatma sistemi değil ,yönetim egosu , ünalın takıma nedenli katkı sağladığını anlamayacak kadar yüksek olduğu için ts avcı ile birşeyler yapar mı muamma ki avcı başarılı olsun fakat ts un şifresinde ünal şenol ve gelecek td adayı tekke gibi hırslı dikine oyun anlayışı hocalar ile ts ekonomisine katkı sağlar.
Ali derviş 3 hafta önce
Futbolcu alma takıma değer katacak antrenör al. Antrenör keyfine göre futbol oynatırsa takım değer kaybeder bunu ilmeyen varmı
Kemal Ali 3 hafta önce
Hücum oynarsan takım deger kazanır. Hücum oynarsan gol atarsın. Futbolun meyvesi gol atmaktır. Gol yememek değil. Meyve vermeyen oyun deper kaybeder tabi.
The King 3 hafta önce
Hücum oyunu için de Ali Kemal, Yattara, İskender, Dobi Hasan, Gökdeniz gibi adamlar lazım. GS maçında son vuruşları gördük. Dağlara taşlara, ya da kaleciye nişanlama. Sadece Sörloth bile olsa bu takımda, en az 29 puan olurdu bu takım.
Nadi61 3 hafta önce
Hugo Edgar le nwakeme ekuban..bunlarin yanina 6tane kaliteli oyuncu almazsa yönetim devre arasi,ilk seyircili macta locadan cikamazlar..bu rezaleti ancak öyle temizlerler..kadro iyi kalkteli yabancilarla oluyorsa bizim yerli messi ve geri Pas uzmani parmakda iyi gözüküyor..
adnan 3 hafta önce
6bilinen gorulen lazim yusuf erdugan hrettin ovic soner aydogdu boldin mehmet akyuz oghan bjk ts nin ilaci hocada m,akcay seyret futbol
adnan 3 hafta önce
11 ugurcan hugo etgar canpi ogushan boldin soner yusuf ekuban kara kullukcu yedek omur parmak serkan erce m,akyuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@