Trabzonspor'dan Maçın hakemine tepki: Ortak bir zihniyetin temsilcisi

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu: “Adalet ve hukuku inkar edenler, bir maçı yönetirken bitaraf kalma iradesini sergileyemeyenler ülke futbolundan er ya da geç bertaraf edilecektir.” dedi.

Trabzonspor'dan Maçın hakemine tepki: Ortak bir zihniyetin temsilcisi
banner432

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, bu akşam Galatasaray ile oynanan Galatasaray - Trabzonspor  karşılaşmasında, hakem Ümit Öztürk’ün varlığıyla sahada bir kez daha zühur eden tehlikenin Türk futbolunda “hukukun inkarı”ndan başka bir şey olmadığını söyledi. “Lakin sahanın tek hakimi olması gereken hakem Ümit Öztürk, aslında dev bir kadronun, ortak bir zihniyetin temsilcisidir” diyen Sağıroğlu, şunları söyledi:

“SENARYOYU YAZANLAR KÖŞE TAŞLARINI TUTANLARDIR!”

“Bu akşam bize futbol karşılaşması adı altında “dayatılan” tiyatro oyununun başrolünde, sahadaki her iki takıma eşit mesafede durarak bitaraf bir yönetim sergileme iradesinden yoksun olan hakem Ümit Öztürk bulunmaktadır. Senaryoyu yazan ise Türk futbolunu adalet ve hakkaniyetten mahrum bırakarak köşe taşlarını tutanlardır. Galatasaray'ın penaltı kararında VAR'a gitmeyen hakem Öztürk, Trabzonspor'un penaltısını iptal etmek için VAR'a giderek Türk futbolundaki çifte standartçılığın en bariz örneklerinden birini sergilemiştir. Benzer şekilde, rakip bir başka oyuncunun hakeme yönelttiği küfre kayıtsız kalınması, sahadaki tarafgir zihniyetin bir başka temsilidir. Trabzonspor daha önce pek çok maçında olduğu gibi bu karşılaşmada da bir değil, iki değil; sonucu doğrudan etkileyecek onlarca yanlış kararla karşı karşıya kalmıştır.”

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Şampiyonluk yarışının ortaklarından iki takımın maçını yönetirken bitaraf olmak, ödüllendirilmesi gereken değil; futbolun bekası için zaten sergilenmesi gereken bir tavırdır. Adalet ve hukuku inkar edenler, bir maçı yönetirken bitaraf kalma iradesini sergileyemeyenler ülke futbolundan er ya da geç bertaraf edilecektir. O gün elbet gelecektir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 22:23

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Bir kez daha adalet yürüyüşü yapalım,ama lütfen bu sefer hırsızları en ön safa koyupda adalet istiyoruz demeyelim,geçen yaptık herkes bize güldü ,adaletsizlik yapanlar adalet istedi diye
Herkes anlayacağını anladı

Laz Haydar
Laz Haydar - 2 hafta Önce

Bu kirli ligde yerimiz yok,,ligten cekilin!

Ozgur ata
Ozgur ata - 2 hafta Önce

Arkadaslar goreceksiniz, bundan sonra sezon sonuna kadat TS’un hakki daha az yenecektir. Cunku yaristan koparilmistir, iddiasi kaybettirilmistir. Dikkat edin, ozelllikle 2011’den beri hep boyle yapildi. TS iddiasini kaybedene kadar defalarca dograndi, sonra da rahat birakildi

Burak
Burak - 2 hafta Önce

TFF'yi uefa veya fifaya şikayet etmek gerek. Artık yıllardır Gavur deyip dışladığımız insanların adaletine de muhtaç kaldık. Esas gavurlar içimizde. Bize düşmanlık edenler yabancı dil konuşmuyorlar maalesef.

Bozkurt Muzaffer
Bozkurt Muzaffer - 2 hafta Önce

Türk Futbolunun bugünkü adaletsiz rezil durumu acaba nasıl meydana geldi? TFF seçimleri bunun cevabıdır.2012 de gece 02 de Ata Aksu adaylıktan neden çekildi ve bir daha ortaya çıkmadı yada çıkamadı.Uyan Trabzonlu hala anlamıyormusun?

5561
5561 - 2 hafta Önce

ben demiştim hakemide yenmek zorundayız diye...

sefa tekin
sefa tekin - 2 hafta Önce

bu maçın yıllar önce bitnel'in yönettiği gs-ts maçından farkı yok. yazıklar olsun...

Osman Karaduman
Osman Karaduman - 2 hafta Önce

Bu kacinci hak yeniş....sayin yöneticiler yaptiriminiz yoksa şikayet etmemelisiniz siz seyirci degilsiniz ya geregini yapin yada orda durmayin...


banner393

banner426

banner443

banner441